Завдяки регіональній правозахисній соціально-освітній організації «Жінки Донбасу» та підтримці Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні в рамках проекту «Покращення доступу уразливих груп населення, зокрема внутрішньо переміщення осіб, до послуг з попередження торгівлі людьми та скрінінгу» у місті Сєвєродонецьку проводяться тренінги для фахівців центрів зайнятості із запобігання нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці.
Від учасників тренінгу, як державних виконавців, чекають зворотного зв’язку. Бо торгівля людьми – це злочин проти людини, а нелегальна міграція та контрабанда мігрантів - злочини проти держави.
Учасників тренінгу ознайомлюють з причинами та наслідками торгівлі людьми. Доводять статистичні данні по трудовій міграції та кількості постраждалих українців від торгівлі людьми. Тренера ознайомлюють з алгоритмом дій виявлення та перенаправлення, ідентифікації та надання допомоги постраждалим співвітчизникам від торгівлі людьми згідно міжнародному та державному законодавству.
Торгівля людьми – це купівля та продаж чоловіків, жінок і дітей з метою подальшої експлуатації всередині країни та поза її межами. Згідно ст.149 Кримінального кодексу України торгівля людьми або здійснення іншої незаконної угоди щодо людини караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Фахівці центру зайнятості мають попереджати клієнтів шукаючих роботу за кордоном про тенети торгівлі людьми та інформувати про загальні правила безпечного працевлаштування.
За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми починаючи з 1991 року. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують. Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. У 2017 році Держава надала 198 статусів постраждалим від торгівлі людьми, які отримали матеріальну допомогу від держави та реінтеграційну допомогу від МОМ.
Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501 або 527.