Нарешті  Ви отримали очікувану роботу, але ще необхідно докласти зусиль для того, щоб закріпитися на новому робочому місці. Труднощі перехідного періоду - явище звичайне, але невміння адаптуватися може привести до звільнення. Входження в колектив і освоєння кола професійних обов'язків не всім даються легко. Але крім цього існує ще маса важливих нюансів, які слід враховувати з  перших дні перебування на роботі:

1. Щоб закріпитися на роботі, перш за все, навчитеся долати стреси, які зустрічаються на кожному кроці. Для цього освойте науку розслаблення, виробіть у собі стійке позитивне ставлення до невдач. Навчіться легко і швидко, як поплавець, повертатися з будь-якої нервування у стан душевної рівноваги.

2. Постійно вдосконалюйте свою професійну майстерність, станьте справжнім профі. Але цього недостатньо. Не соромтеся періодично м'яко нагадувати шефу про свої заслуги. Визначте для себе дальню перспективу, і наполегливо просувається до своєї мети.

3. Створіть свій позитивний імідж. Ніхто не любить занадто егоїстичних і надмірно критичних людей. Не варто особливо виділятися з-поміж себе. Інакше ви можете викликати агресію і роздратування товаришів по службі. Проявляйте гнучкість у відношенні з колегами.

4. Будьте готові до всього, не прив'язуйтесь занадто сильно до свого місця роботи. Дуже часто страх бути звільненим, який в тій чи іншій мірі є у всіх, буквально отруює життя. Ставтеся до будь-яких навіть самим несприятливих змін філософськи.

5. Ставтеся з повагою до керівництва та членів колективу, але при цьому обов'язково поводьтеся з почуттям власної гідності. Невпевнені в собі люди найчастіше притягають агресію керівництва. Якщо ви затиснуті і низько себе цінуєте, це дасть додатковий привід вашому начальникові зайвий раз накричати на вас.

6. Намагайтеся нейтралізувати своїх явних або потенційних конкурентів. Але замість конфронтації знайдіть з ними спільну мову. Або розведіть інтереси, трохи змініть профіль своєї діяльності, підіть з того поля, на якому ви стикаєтесь. Якщо людина вам неприємний, іноді досить пересісти від нього подалі: в інше місце, або в іншу кімнату.

7. Не виставляйте на показ свої активні честолюбні задуми. Явних кар'єристів ніхто не любить. Не забувайте хвалити інших людей, підкреслюйте їх участь в успішному проекті. Результати вашої роботи можуть довести красномовніше за слова, що без вас не обійтися. Водночас, запитуйте Ваших колег про те, чого не знаєте чи не вмієте. Людям приємно, коли до них інколи звертаються за допомогою.

І ще зауважимо, у перші дні роботи Ви маєте чітко з’ясувати, якими є Ваші функціональні обов’язки і хто є Вашими безпосередніми керівниками та підлеглими, щоб у майбутньому не виконувати чиїсь обов’язки. Тому попросіть керівника (якщо Він цього не зробив одразу) допомогти Вам у такій справі. Обов’язково зверніть увагу на те, як вдягнуті Ваші колеги. Якою б великою не була спокуса виділитися, не одягайте набагато дорожчих, добротніших речей, тому що це може ускладнити процес налагодження стосунків із колегами. Новачок в компанії завжди знаходиться в зоні підвищеної уваги. А правильно вести себе "під прицілом" досить складно. Важливо, щоб ваша самооцінка не страждала від перших невдач. Отже, намагайтесь запобігати синдрому вигорання.

Отже, підсумовуючи, зазначимо: приходьте вчасно, якісно виконуйте свою роботу, будьте доброзичливими та коректними, і тоді нове робоче місце стане Вашим найулюбленішим місцем праці.