16-17 квітня у м.Сєвєродонецьку у рамках Проекту "Покращення доступу уразливих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, до послуг з попередження торгівлі людьми та скрінінгу" Регіональним правозахисним соціально-освітним центром "Жінки Донбасу" за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні був організований та проведений тренінг на тему: "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці. Покращення доступу уразливих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, до послуг з попередження торгівлі людьми та скринінгу". У тренінгу взяли участь фахівці обласного, міських та районних центрів зайнятості Луганської області.

На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми стала надзвичайно актуальною для держави, тому 19 квітня спеціалісти Лисичанського міського центру зайнятості провели семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатація дитячої праці».

Під час проведення семінару велася інформаційно-роз`яснювальна робота, щодо запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та захисту інтересів українців, які шукають роботу за кордоном. Було роз’яснено форми торгівлі людьми: трудова експлуатація, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, примусове втягнення у злочинну діяльність та вилучення органів. Наголошено, що для легальної роботи за кордоном люди повинні мати дійсний закордонний паспорт, відповідну робочу візу, трудову угоду (контракт) із закордонним роботодавцем та дозвіл на роботу в країні призначення.

Також учасники семінару були проінформовані про діючий Закон України «Про протидію торгівлі людьми» № 3739-VI 20.09.2011 р. Цей Закон визначає організаційно-правові засади протидії торгівлі людьми, гарантуючи гендерну рівність, основні напрями державної політики та засади міжнародного співробітництва у цій сфері, повноваження органів виконавчої влади, порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок надання допомоги таким особам.

Присутніх було ознайомлено із структурами, до яких постраждалі від торгівлі людьми можуть звернутися за допомогою:

- Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні. Київ, вул. Михайлівська, 8 тел. (044) 568-50-15.

- Департаменту боротьби зі злочинами, пов` язаними з торгівлею людьми Національної поліції України, тел. (044)254 74 30.

- Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми, яка безкоштовно консультує мігрантів: з мобільних телефонів України - 527 та стаціонарних телефонів в межах України - 0-800-505-501.