У інформаційному класі Сєвєродонецького міського центру зайнятості відбувся семінар з гендерних питань для жінок категорії передпенсійного віку. До участі у заході була запрошена заступник начальника фінансово-економічного відділу Пенсійного Фонду Анна Тодорова.

Що ж робити людям, котрі ще енергійні, повні сил і, що важливо, справжні професіонали? Держава попіклувалася, зобов’язав підприємства працевлаштовувати осіб передпенсійного віку, яким залишилося до виходу на пенсію 10 або менше років, шляхом встановлення 5% квоти. Так як особи за 50 років відноситься до соціальнонезахищеної категорії, то необґрунтована відмова у працевлаштуванні буде розцінена як серйозне порушення. Згідно гендерній рівності заборонено вказувати в об’явах про вакансії обмеження віку кандидатів.

На семінарі ще були розглянуті питання страхового стажу необхідного для призначення пенсії згідно діючого законодавства. Фахівець пенсійного фонду звернула увагу присутніх на пряму залежність між офіційним працевлаштуванням з легальним заробітком і майбутніми соціальними виплатами.

У державах Євросоюзу на пенсію йдуть переважно у 65 років і людей 55-64 років заохочують до праці. В Україні живе близько 4 мільйона людей у віці 50-59 років, і близько 2 мільйона (1,1 мільйона переважно жінки) – не працюють.

Бажаємо безробітним жінкам перед пенсійного віку здоров’я та взаєморозуміння з боку роботодавців.