В Україні, як і в багатьох інших державах, де впроваджується політика соціальної підтримки осіб з інвалідністю, законодавчо встановлено норматив робочих місць для працевлаштування цієї категорії громадян. Працевлаштування осіб з інвалідністю, виконання нормативу робочих місць для цих працівників — актуальна тема наразі для всіх без винятку роботодавців.

Тому днями Новопсковським районним центром зайнятості був проведений семінар для роботодавців району, що за даними Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів не виконали в 2017 році 4% норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю. Під час проведення семінару була надана інформація щодо кількості нестворених робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розрізі підприємств району; щодо необхідності підвищення якості вакансій для осіб з інвалідністю наданих до центру зайнятості, можливості зміни професії або умов праці, враховуючи професійний склад осіб з інвалідністю, які містяться в «банку даних осіб з інвалідністю» в центрі зайнятості.

Спеціалістами центру зайнятості було акцентовано увагу на тому, що для заохочення роботодавців, які створюють робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, за кошти Фонду соціального захисту інвалідів пропонується зокрема: надання роботодавцям дотацій на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні або такі, що шукають роботу, компенсаційні виплати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць за працевлаштування на створені нові робочі місця осіб з інвалідністю.

Присутні роботодавці також були ознайомлені з послугами служби зайнятості, з використанням сучасних форм роботи: можливістю створення електронного кабінету роботодавця, пошуку претендентів на роботу через Інтернет-сайт Державної служби зайнятості.