Суспільно-політична криза заводить село і сільських жителів у глухий кут. Обмеження ресурсів для розвитку сільських громад призвели до відмирання сіл, міграції сільського населення до міста та за кордон. В таких умовах, коли більшість чоловіків сільських територій змушені шукати кращої долі поза межами села, роль організатора – лідера громади усе частіше бере на себе сільська жінка. Серед сільських жінок є лідери, які здатні згуртувати громаду та вести її за собою, необхідно їх лише спрямувати.

Задля цього, на території Новопсковської ОТГ був організований триденний тренінг з жіночого лідерства та ефективних комунікацій. Інна Птушко – громадський діяч та мобілізаторка громад Українського жіночого фонду в рамках проекту «Відновлення управління та примирення на територіях, постраждалих від кризи в Україні», запросила до участі в заході активних представниць Новопсковського, Марківського, Білокуракінського, Біловодського та Старобільського районів, які здатні йти в ногу із сучасними вимогами нашого життя.

Завдяки налагодженій ефективній взаємодії, соціальному партнерству з громадською організацією району до участі у тренінгу долучилися і Новопсковський районний центр зайнятості разом із безробітними жінками, які займають активну позицію в громаді. В умовах дефіциту вакансій та гострої конкуренції на ринку праці одним із дієвих напрямків активної політики зайнятості населення, особливо селян, є сприяння збільшенню кількості підприємців в громадах, створення робочих місць для населення громади з конкурентною заробітною платою, тому без лідерства та вміння брати на себе відповідальність у цьому процесі не обійтися.

На території мальовничого санаторію «Перлина», на базі якого був організований тренінг, жінок навчали та мотивували до лідерства, соціальної активності та відповідальності на місцевому рівні, зокрема в ОТГ, тренери Людмила Костенко та Галина Целовальніченко. Вони, за запрошенням Українського жіночого фонду, протягом трьох днів орієнтували, спрямовували жінок на активну лідерську позицію в громадах. Зауважували, що жінки, як комунікативний «бум» здатні доносити важливу інформацію і отримувати зворотній зв'язок, використавши її в громаді.

Всі присутні висловлюють вдячність організаторам та тренерам, зокрема Інні Птушко, за проведення такого дієвого та корисного тренінгу. Загалом, у заході взяло участь 22 особи, які отримали на згадку від Українського жіночого фонду подаруночки з краєвидом Новопсковщини.

Співпраця у цьому напрямку тільки починається і вже на кінець березня планується проведення чергового заходу.