15.03.2016 | 14:38

Ринок праці був і залишається одним із найбільш чутливих у соціальному плані ринків. Будь-які зміни, що відбуваються на ньому, створюють суспільний резонанс і можуть привести до соціального напруження. Тому Станично-Луганський районний центр зайнятості оперативно реагує та виступає активним інструментом соціального регулювання в районі.

Для центру зайнятості підбір необхідних працівників на замовлення роботодавців з врахуванням особливостей та вимог конкретного підприємства – це найважливіша ділянка роботи. 14 березня Станично-Луганським районним центром зайнятості організовано та проведено семінар з керівниками підприємств на тему: «Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб. Компенсація єдиного соціального внеску роботодавцям, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця. Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру».

В роботі семінару взяли участь 7 керівників підприємств району.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Гаманєнко Ю.М. ознайомила присутніх зі схемою механізму компенсування єдиного внеску роботодавцю відповідно до Порядку нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 20.04.2015р. №449 та з порядком надання довідок про нараховану та виплачену заробітну плату особі, працевлаштованій за направленням центру зайнятості, використання робочого часу працівника та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Гаманєнко Ю.М. доповіла присутнім про те, що з 26.09.2015р. набула чинності Постанова Кабінету міністрів України від 08.09.2015р. №696 «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб».

До заходів сприяння зайнятості належить:

компенсація зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених осіб фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування;

компенсація зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених осіб витрат для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства, якщо це необхідно для працевлаштування;

компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб;

компенсація витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб.

Заходи із сприяння зайнятості можуть проводитись окремо або одночасно стосовно кожної внутрішньо переміщеної особи.

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Стєхіна О.В. ознайомила присутніх з організацією громадських та інших робіт тимчасового характеру. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру запрошуються громадяни, які не мають роботи, а також зайняті трудовою діяльністю, які виявили бажання працювати у вільний від основної роботи час, учні та студенти – у вільний від навчання час, пенсіонери, інваліди. На осіб, зайнятих на громадських та інших роботах тимчасового характеру, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством.