25.05.2018 | 11:01

24-25 травня в рамках реалізації Проекту «Покращення доступу уразливих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, до послуг з попередження торгівлі людьми та скринінгу» Регіонального правозахисного соціально-освітнього центру «Жінки Донбасу» та за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, Агентства ООН з питань міграції та прифінансовій підтримці уряду США, представники Луганської обласної служби зайнятості пройшли тренінгове навчання за темою «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

За даними міжнародних організацій, щорічно у світі 800 тис. людей стають потерпілими від торгівлі. В Україні протягом 2000-2017 років виявлено більше 14 тис. постраждалих, а з початку 2018 року статус жертви торгівлі людьми отримали семеро осіб. У сумному рейтингу щодо оформлення цього статусу Луганщина посідає третє місце в країні.

До торгівлі людьми часто призводить трудова міграція та незнання законів іноземних країн. З відкриттям кордонів суттєво змінилися тенденції цього злочину: якщо раніше до рук вербувальників та шахраїв частіше потрапляли жінки, яких продавали у сексуальне рабство, то сьогодні переважає трудова експлуатація чоловіків.

Фахівці служби зайнятості вчилися виявляти уразливі групи населення, попереджати їх про ризики нелегального працевлаштування та уникати небезпеки. Учасники тренінгу малювали уявний психологічний портрет постраждалих та аналізували наслідки цього ганебного явища для самої жертви, для родини та суспільства. Найбільш емоційним моментом тренінгу став перегляд документальної стрічки «Життя на продаж», знятої за реальними історіями людей, яким вдалося звільнитися з рабства. Присутні обговорили, як цей фільм може допомогти безробітним краще перевіряти інформацію про майбутнього роботодавця, щоб уникнути рабства.

«Торгівля людьми відбувається у всьому світі: потрапити в неволю може будь-хто, незалежно від віку, статі, соціального статусу. Втім безпечна міграція можлива», - підсумували тренінг його організатори. Для цього треба отримати дозвіл на офіційну роботу, укласти трудовий контракт і зібрати якомога більше інформації про майбутнього роботодавця з офіційних джерел. Також важливо не залишатися байдужими до чужої біди і повідомляти правоохоронні органи про будь-які підозрілі дії інших осіб.