18.12.2017 | 00:00

15-16 грудня відбувся дводенний тренінг в рамках Програми Економічного розвитку Східної України за темою «Профілактика емоційного вигорання. Навички саморегуляції та стрес-менеджмент» за підтримки Данської ради по справам біженців в Україні в місті Кремінна. В тренінгу взяли участь фахівці служби зайнятості, які безпосередньо працюють з різними категоріями населення, які знаходяться в пошуку роботи.

Завдяки тому, що учасники тренінгу знаходились в комфортних побутових умовах, в атмосфері де панувало взаєморозуміння та підтримка, вся увага була направлена на отримання знань, які так необхідні в повсякденній роботі.

Адже люди, які звертаються до служби зайнятості, втративши роботу, дуже часто мають високі сподівання вирішити всі свої проблеми саме звернувшись до фахівців центру зайнятості. Тому на працівниках лежить дуже велика відповідальність за професіональність та якість наданих консультацій, вміння спілкуватись з людьми, які знаходяться в стресових станах та вміти самим запобігти емоційним зривам та професійному вигоранню. Саме на цьому тренінгу були надані поради та практичні рекомендації для роботи над собою з метою збереження спокою та рівноваги при спілкуванні з людьми в різних ситуаціях, отримані пояснення стану людей, які знаходяться в стані стресу, що дає можливість зрозуміти поведінку людей, які прийшли з зони АТО, які мають вади здоров’я або відчувають безпорадність, втративши роботу за декілька років до пенсії, чи-то жінки, які без підтримки виховують дітей і шукають доступні види зайнятості…

Були охоплені такі види нових форм роботи як кейс-менеджмент, висловлені та обговорені різні думки та важливість змін, які направлені на підвищення ефективності роботи як служби в цілому так і кожного фахівця. Кожен з учасників  мав можливість висловитись і взяти активну участь в різних вправах та практичних заняттях. Завдяки експерту – консультанту з психологічної допомоги Ольги Федорець, яка провела заняття, фахівці з різних центрів зайнятості переглянули своє відношення до необхідності психологічної підтримки та в подальшому мають змогу змінити себе і свої можливості.

Такі тренінги як крапля води в пустелі - дуже необхідні спеціалістам нашої служби. Адже кожен, хто спілкується з людьми, які потребують допомоги повинен бути сам психологом. А для цього потрібні і теоретична і практична підготовка. Тому величезна подяка Данській раді по справам біженців в Україні та керівництву нашої служби, що впровадили в практику такі тренінги. Сподіваємося, що кожен фахівець матиме змогу відвідати подібні заняття та отримати знання, що підвищать компетентність і професійність наших послуг та збережуть здоров’я і рівновагу кожного працівника нашої служби!