30.11.2016 | 14:30

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Складна економічна ситуація в Україні, правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

В міжнародній системі Україна визначена як країна - постачальниця жінок.

Саме громадянки України зараз складають значну частину живого «товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії. Ряд експертів одностайно висловлюються про те, що торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі; у цій індустрії домінують добре організовані кримінальні синдикати; одержані прибутки йдуть на фінансування інших різновидів злочинної діяльності, в тому числі торгівлі наркотиками та зброєю. Ці та інші питання на семінарі «Торгівля людьми, ідентифікація постраждалих» 29 листопада обговорювали фахівці Кремінського районного центру зайнятості та фахівці Кремінського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з тренером регіонального правозахисного соціально-освітнього центру «Жінки Донбасу» Вікторією Рибалко. Зустріч відбулась в рамках Всеукраїнського тижня права.