19 січня у залі засідань Станично-Луганської районної ради відбулась нарада для керівників підприємств, організацій та установ району. Організував та провів її Станично-Луганський районний центр зайнятості з метою напрацювання пропозицій до законодавства у сфері зайнятості населення, спрямованих на реформування діяльності служби зайнятості.
На порядку денному були розглянуті наступні питання:
- презентація послуг, які надаються службою зайнятості та підведення підсумків результатів роботи районного центру зайнятості за 2016 рік;
- зміни, які пропонує внести уряд в Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»;
- вплив підвищення мінімальної заробітної плати на діяльність підприємств району та ймовірність загроз вивільнення працівників;
- сприяння легалізації зайнятості.
«Двадцять шість років служба зайнятості України здійснює свою роботу, - зазначила в своєму виступі директор Станично-Луганського районного центру зайнятості Олена Валика. - Усі зміни та реформи, які проводилися упродовж цього часу, були і є спрямовані на поліпшення співпраці з роботодавцями та надання якісних послуг населенню».
Також вона повідомила що за минулий 2016 рік до Служби зайнятості, з метою пошуку роботи, звернулося 1216 осіб. З них допомогу по безробіттю отримували 1055 осіб.
Зареєстровані безробітні були охоплені активними заходами сприяння зайнятості:
працевлаштовано на постійне місце роботи 512 осіб;
пройшли професійну підготовку та перепідготовку з подальшим працевлаштуванням – 166 осіб;
брали участь у громадських роботах – 103 безробітних
у роботах тимчасового характеру – 217 осіб.
Компенсація роботодавцям єдиного внеску за працевлаштування безробітних на новостворене робоче місце сплачувалася за 9 осіб. Компенсація роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб здійснювалася за 6 осіб.
Загальна сума коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, витрачених на виплату допомоги по безробіттю та вжиті активні заходи, склала близько 4 мільйонів 300 тисяч гривень.
Заступник директора районного центру зайнятості Надія Панова проінформувала присутніх з можливістю навчання та перенавчання різних категорій населення, зокрема у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Навчання в службі зайнятості спрямоване на здобуття робітничих професій: кухар, контролер-касир, оператор газової котельні, штукатур, тракторист, водій, продавець та інші. Найближчі центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості розташовані у місті Сєвєродонецьк, Харків, Київ, Одеса, Дніпро.
Оплата навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Директор Станично-Луганського районного центру зайнятості Олена Валика підкреслила, що пріоритетними засадами реформування Державної служби зайнятості на сучасному етапі є задоволення вимог роботодавців шляхом посилення індивідуального підходу до підбору претендентів, впровадження електронного сервісу для забезпечення спрощення надання інформації про потребу в робочій силі та звітності, перспективне створення кадрового резерву працівників та його використання роботодавцями.
Учасники наради обговорили запропоновані Урядом України зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Вони зазначили, що ці зміни дійсно сприятимуть активізації пошуку роботи безробітними. Роботодавці позитивно відреагували на деякі зміни, що стимулюватимуть створення нових робочих місць на підприємствах.
Начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Віктор Захаров окреслив проблеми працевлаштування батьків малозабезпечених сімей та ускладнення, які пов’язані з недостатньою кількістю робочих місць у віддалених населених пунктах району. Він наголосив, що з 1 січня 2017 року в Україні запорядковані нові мінімальні соціальні гарантії, в тому числі підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. У зв’язку з цим у Кабінеті міністрів створили робочу групу щодо забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці. Аналогічна група створена при Станично-Луганській районній державній адміністрації.
Керівники підприємств та соціальні партнери прийшли до висновку, що кожна особа, яка звернулася та перебуває на обліку в службі зайнятості, повинна активно брати участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, навчанні, перенавчанні та сприяти власному працевлаштуванню.