17.05.2018 | 09:25

Зробити професійну орієнтацію учнівської молоді ще більш ефективною – таку мету поставили перед собою співробітники Луганського обласного центру зайнятості. Свої плани та досвід вони презентували на робочій зустрічі з представниками Департаменту освіти і науки, Луганського молодіжного центру, Датської Ради у справах біженців та ряду громадських організацій.

«Діти мають бути щасливими у професії, та, як наслідок – успішними! – таку думку висловила заступник директора Луганського обласного центру зайнятості Олена Шуліка. Необхідно з раннього віку навчати їх підприємницькому мисленню, щоб вони розуміли, як розвивати майбутнє підприємство, та взагалі усвідомили можливість створення свого робочого місця. Для цього ми систематично проводимо відповідні заходи у школах, створюємо юніорські бізнес-школи та клуби».

Голова Сєвєродонецької молодіжної ради Кирило Дубровін запропонував залучати до професійної орієнтації учнів успішних місцевих бізнесменів. На його думку, своїм позитивним прикладом вони зможуть надихнути молодь і заохотити до відкриття власної справи.

Анастасія Макарова – фахівець з економічного розвитку Датської Ради у справах біженців – детально розповіла про розширення спектру грантових конкурсів, що зможуть охопити студентську молодь.

Співробітник відділу профосвіти Департаменту освіти і науки Олена Кутєпова підтримала практику Луганського обласного центру зайнятості пропонувати молоді такі професії, що будуть актуальними через п`ять або більше років.

Учасники зустрічі дійшли спільної думки, що для більш ефективної профорієнтації необхідно залучати до цього процесу не лише дітей та їх батьків, а й шкільних психологів. А досвід бізнес-клубу, створеного Лисичанським міським центром зайнятості на базі місцевої школи, треба поширювати й далі. Також була запланована низка виїзних спільних заходів з молодіжним центром, донорськими та громадськими організаціями у найбільш активних осередках Луганщини.