29.01.2018 | 16:28

За ініціативою Станично-Луганського районного центру зайнятості 25 січня відбувся семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, темою якого була «Легальна зайнятість». У заході взяла участь головний спеціаліст фінансово-економічного відділу Управління пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі Луганської області Лісянська О.В., спеціалісти центру зайнятості - начальник відділу активної підтримки безробітних Ачкасова Н.С. та провідний фахівець з питань зайнятості Редько О.В.

Фахівці розповіли присутнім, що у нинішніх кризових умовах актуальною проблемою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», здійснення заходів з недопущення випадків нелегальної зайнятості населення.

На сьогодні не поодинокі випадки, коли роботодавці не укладають, а наймані працівники не наполягають на укладенні трудових договорів. На жаль, чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним «вигодам». Тому все частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин, тобто «нелегальної» зайнятості. Спеціалісти наголосили, що від цього страждає, насамперед, особа, яка погоджується на таку працю. Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення. Відсутність цивілізованих трудових відносин призводить до втрати трудового та страхового стажу, а також позбавляє працівників важливих речей, таких як:

1) захист від незаконного звільнення;

2) права на щорічну основну відпустку не менше 24 календарних днів;

3) соціальну відпустку з вагітності та пологів та додаткові відпустки, передбачені Законом України «Про відпустки»;

4) права на оплату листа непрацездатності;

5) соціальних послуг та виплат у разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;

6) цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним трудовим законодавством.

Наприкінці семінару присутні отримали відповіді на запитання, які їх хвилювали з даної теми, та зрозуміли, що сьогодні кожен сам мусить вирішувати, що є найголовнішим – жити одним днем, чи мати впевненість у завтрашньому дні та отримувати певні соціальні гарантії.