05.03.2019 | 15:26

По допомогу до служби зайнятості звертаються різні категорії громадян. Хтось втратив роботу через скорочення штату або закриття підприємства, хтось отримав диплом, але не має обов’язкового досвіду, а хтось хоче змінити роботу та не знає з чого почати. Розуміючи індивідуальні потреби кожного клієнта, служба зайнятості запровадила нових, персональних помічників, які стануть особистими агентами шукачів роботи на їх професійному шляху. Це кар’єрні радники. Саме вони допомагатимуть людини визначити власний потенціал, побачити свої сильні сторони та спрямувати їх на досягнення мети.

Головне завдання служби зайнятості – це працевлаштування клієнта, а не супровід безробітних за допомогою матеріальних виплат. Тому одразу після звернення особи до центру зайнятості персональний консультант визначатиме, які послуги потрібні цій конкретній людини, та наскільки вона мотивована на зміни у своєму житті. Далі разом з клієнтом складатимуть план дій: якщо людині бракує досвіду – їй знайдуть місце для проходження практики або стажування, навчать як підготуватися до співбесіди з роботодавцем; якщо професія особи неактуальна та незатребувана на ринку праці – допоможуть обрати іншу, порекомендують курси чи навчальний заклад, запропонують підходящі вакансії.

Якщо кар’єрний радник побачить у клієнта підприємницькі здібності – обов’язково порадить йому відкрити власну справу в актуальній сфері. Для цього у служби зайнятості є цілий арсенал інструментів: проведення інформаційних семінарів, навчання безробітних основам бізнес-планування, виплата одноразової допомоги по безробіттю, консультації щодо податкового законодавства, грантові програми підтримки підприємців від неурядових організацій та соціальних партнерів тощо.

Звертаються до служби зайнятості і клієнти, які мають слабку конкуренцію на ринку праці або через складні життєві обставини опустили руки. Підвищити їхню мотивацію до працевлаштування, подолати психологічні перешкоди та якнайшвидше повернутися до активного життя допоможуть кар’єрні радники. Семінари з психологом, професійна діагностика, тестування, мотивуючі заходи, ваучери для перепідготовки та підвищення кваліфікації – це далеко не повний перелік можливостей служби зайнятості. Також служба зайнятості заохочує роботодавців фінансово до працевлаштування осіб, які потребують додаткового соціального захисту. Супровід клієнта може продовжитись і після працевлаштування, щоб допомогти людині закріпитися на новому робочому місці.

Тож, якщо ви змушені змінити роботу або самі прагнете професійних змін – кар’єрні радники служби зайнятості готові допомогти вам у досягненні поставленої мети!