Питання боротьби проти насильства вже не перший рік є актуальним в суспільно-політичному житті України. Тому реалізація заходів щодо попередження насильства є одним із напрямів державної політики.

26 листопада в Ново псковському районному центрі зайнятості з нагоди акції «16 днів проти насильства» для жінок, які перебувають на обліку у службі зайнятості, був проведений семінар на тему «Сектор безпеки та гендерної рівності».

До проведення заходу були запрошені соціальні партнери: Центр надання соціальних послуг Новопсковської селищної ради, Центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, Управління соціального захисту населення.

Відкрила захід заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Алла Пташинська. Для учасників семінару була продемонстрована тематична презентація «16 днів проти насильства», в якій було показано масштаби поширення цього явища. Присутні розглянули причини та наслідки насильства, обговорили проблеми гендерної рівності. Спеціаліст служби зайнятості надала інформацію про послуги служби зайнятості, звернувши увагу жінок на необхідність працевлаштування. Адже дуже часто насильство у сім’ї може виникати там, де відсутні кошти для забезпечення належного рівня життя. До уваги присутніх були запропоновані хвилюючі відеосюжети, які змусили замислитися над масштабами, глибиною, гостротою, актуальністю проблеми.      

Перед присутніми виступила головний спеціаліст сектору соціальної підтримки сім’ї управління соціального захисту населення Яна Пасічна, яка наголосила, що законодавство про попередження насильства в сім’ї передбачає звернення до органів та установ за допомогою у ситуації сімейного насильства. Захист від насильства врегульований на міжнародному рівні. Проте законодавство з питань попередження сімейного насильства стане ефективним інструментом захисту від насильства в родині лише за умови широкого доступу до інформації із проблеми профілактики насильства в сім’ї, плідного співробітництва громадських організацій та органів влади й місцевого самоврядування, внутрішніх справ, а також активної життєвої позиції кожного з нас.

Необхідність співпраці всіх служб району та сільських громад у роботі з багатодітними, кризовими сім’ями підкреслила у своєму виступі в.о. директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Колесник. Вона також розповіла присутнім, що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем.

Начальник відділу соціальної роботи центру надання соціальних послуг Новопсковської селищної ради Ірина Лускова ознайомила з діяльністю центру щодо вирішення проблеми насильства та психологічної підтримки. Крім того, вона розповіла жінкам, що таке стрес та як йому протидіяти.

Учасники семінару отримували консультації від представників служб, обмінювались думками: як набути впевненості у власних силах, підвищити рівень самооцінки та знайти оптимальні моделі поведінки при вирішенні життєвих проблем, упередити негативні прояви та наслідки насильства.