Станично-Луганським районним центром зайнятості проведено семінар з інспекторами кадрових служб підприємств на тему «Сприяння зайнятості людей з інвалідністю».
Начальник відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості Гаманєнко Ю.М. ознайомила присутніх, що відповідно до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Кіріченко І.І. ознайомила з порядком та строками подання звітів ф. 3-ПН «Про наявність вакансій» та звіту «Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню». Вона звернула увагу на особливості подання оголошень про вакансії при виконанні спеціальної роботи, що може виконуватись виключно особами певної статі при прийнятті на роботу на вакансії, де не існує законодавчо встановлених обмежень.
Начальник відділу активної підтримки безробітних Ачкасова Н.С. доповіла присутнім про те, що за сприяння державної служби зайнятості кожна людина має можливість одноразово отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці у випадку, якщо вона відповідає наступним вимогам: вік – старше 45 років, страховий стаж – не менше 15 років, має професійно-технічну та вищу освіту, не досягла пенсійного віку, незареєстрована в центрі зайнятості як безробітна, не проходила протягом останніх 3 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, не отримувала ваучер раніше. Ачкасова Н.С. проінформувала присутніх про професійне навчання безробітних, яке організується на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних і здійснюється у професійно-техничних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах Державної служби зайнятості України, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності господарювання або безпосередньо у роботодавців – замовників кадрів за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
В роботі семінару прийняли участь 7 інспекторів кадрів.