23.03.2016 | 16:49

Громадські та інші роботи тимчасового характеру є засобом реалізації політики зайнятості населення, що допомагає зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально-економічному розвитку району. Саме про це йшла мова у Новопсковському районному центрі зайнятості під час засідання круглого столу на тему: «Співпраця з роботодавцями, соціальними партнерами у вирішенні проблем зайнятості населення». В засіданні взяли участь заступник голови Новопсковської районної державної адміністрації Скороход О.О., заступник голови Новопсковської районної ради Соловйова Т.О., голови сільських та селищних рад, роботодавці, заступник директора районного центру зайнятості, представники МДПІ у Новопсковському районі.

У своєму виступі, заступник голови РДА О.Скороход наголосив на важливості співпраці органів влади і служби зайнятості у питанні благоустрою населених пунктів та надав інформацію про прийняття розпорядження у цьому напрямку.

Заступник директора районного центру зайнятості В.Пономаренко ознайомила учасників з результатами роботи за 2015 рік у напрямку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру в районі, планами роботи на 2016 рік. Протягом 2015 року до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру було залучено 311 безробітних осіб, із них 93 особи після участі у тимчасових роботах були працевлаштовані на постійне місце роботи.

Вже протягом 2016 року до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру залучено 91 особу. Вона акцентувала увагу на вимогах чинного законодавства про зайнятість та закликала представників районної влади, місцевого самоврядування до спільної роботи щодо організації тимчасового працевлаштування безробітних та здійснення суспільно-корисних робіт в районі. За словами Пономаренко В.: «Громадські та інші роботи тимчасового характеру надають можливість оперативно вирішити нагальні потреби територіальних громад. Такі роботи вигідні і роботодавцю, і безробітному, і суспільству в цілому. Велику роль в цьому відіграє активність громади, її лідера – сільського, селищного голови. Треба пам’ятати, що результатом спільної співпраці є забезпечення безробітних джерелом доходу у наш скрутний час».

Під час засідання учасники обговорили порядок організації громадських робіт, види робіт, джерела фінансування, порядок залучення до таких робіт безробітних .Голови сільських (селищних) рад у своїх виступах підкреслювали, що залучення до участі у громадських та тимчасових роботах безробітних є для них підтримкою, спрямованою на підвищення їх соціальної активності та мотивації в період безробіття, найшвидшої інтеграції кожного безробітного до зайнятості.

Під час заходу обговорювалися питання, не тільки організації громадських робіт але й сприяння забезпеченню ефективній зайнятості населення, стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвиток підприємницької ініціативи населення, посилення конкурентоспроможності громадян на ринку праці тощо.

Учасники заходу, а їх було 19, визначили спільні шляхи вирішення проблемних питань у роботі та прийняли до дії рекомендації круглого столу.