В рамках проведення Марафону робітничих професій 13 березня у Троїцькій ЗОШ I-III ст. для учнів 11 класів Троїцької гімназії, Лантратівської ЗОШ I-III ст. та Троїцької ЗОШ I-III ст. відбувся профорієтаційний захід «Зустріч з професіями» проведений Троїцьким районним центром зайнятості. Метою заходу було ознайомлення випускників з робітничими професіями та навчальними закладами Державної служби зайнятості.

В заході взяли участь заступник голови Троїцької РДА О.В.Сліпець, представник відділу освіти методист ТР методичного кабінету Т.І.Комісієнко.

Директор школи Н.Ю.Федорущенко та вчителі, що прийшли разом із дітьми, отримали нагоду обговорити чи не найважливішу тему для учнів старших класів – ким стати у житті.

З вступним словом до учнів звернувся директор центру зайнятості Марченко В.З., який зазначив, що робітничі професії користуються попитом на регіональному ринку праці і всі вони потребують висококваліфікованих працівників з знанням своєї справи, поваги до людей, уважності, індивідуального підходу, саме ці якості і допоможуть досягти успіху в обраній професії майбутнім випускникам.

Заступник голови Троїцької РДА О.В.Сліпець, зазначив, що вибір професії – це дуже складний і відповідальний крок у житті кожного для того, щоб він був вдалим, потрібно попередньо отримати відповідний рівень знань та умінь, вміти аналізувати потребу суспільства у тих чи інших професіях.

А.В.Закутська провідний фахівець Троїцького районного центру зайнятості провела презентацію одинадцяти Центрів професійно – технічної освіти державної служби зайнятості, розповіла про професії за якими навчають а це: 85 робітничих професій та 230 напрямів підвищення кваліфікації. Також Анастасія Валеріївна зазначила, що навчання в  ЦПТО ДСЗ проходить у досить стислі терміни, безкоштовно (за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття) та без вступних іспитів.

Загалом, зустріч із старшокласниками відбулася у емоційному та відкритому форматі діалогу. Переважна більшість учнів вперше для себе відкрили навчальні заклади державної служби зайнятості. Старшокласникам до вподоби професії перукаря, манікюрника, агента з організації туризму, водія, кухаря, кондитера, професії ІT-галузі та інші. Майбутнє молодих починається вже сьогодні. Ніколи не програє той, хто завчасно аналізує свої можливості та реальну ситуацію на ринку праці.