Питання нелегального працевлаштування за кордоном та не потрапляння до рук работорговців через власну необізнаність є дуже актуальним.

Саме з метою підвищення інформованості, запобігання цьому явищу та сприяння легальній зайнятості 15 травня у Станично-Луганському районному центрі зайнятості відбувся семінар для зареєстрованих безробітних за участі представників мобільної групи "Українська фундація громадського здоров'я" Дмитра Білько та Лідії Цюбенко.

У рамках семінару обговорювалися основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції для сім’ї, особистості, суспільства.

Лідія Цюбенко презентувала найвідоміші шахрайські схеми, які застосовуються злочинними посередниками. Присутні дізналися про те, на що потрібно звертати особливу увагу при виїзді за кордон з метою працевлаштування аби не потрапити в тенета агентств-шахраїв, де можна перевірити інформацію про посередницьку структуру, куди необхідно звертатися у разі виникнення тих чи інших питань; ознайомились з нормативно-правовою базою, яка регламентує питання оформлення документів для виїзду за кордон тощо.

Дмитро Білько проінформував присутніх щодо мобільних бригад, які діють в рамках проекту "Комплексний підхід до вирішення проблем гендерно зумовленого насильства щодо хлопців, дівчат, жінок та чоловіків в Східних регіонах України" за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Наприкінці заходу спеціаліст центру зайнятості Олена Редько проінформувала про можливість легального працевлаштування кваліфікованих працівників в окремих галузях будівництва на ринку праці Держави Ізраїль.

Семінар проходив у формі діалогу та відкритої дискусії. На завершення заходу учасники отримали буклети, що містять корисні поради.