Організаторка громад Новопсковського та Марківського районів Інна Птушко запросила до участі у навчанні найбільш прогресивних громадян, активістів, представників громадських організацій. Так як Новопсковський районний центр зайнятості активно співпрацює з місцевою об’єднаною територіальною громадою, то він не міг бути осторонь цієї важливої події. Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Інна Гуляєва, разом із громадянами із числа безробітних, та ще 24 особами - представниками чотирьох об’єднаних територіальних громад: Новопсковської, Біловодської, Білокуракинської, Чмирівської, та представниками Ліснополянської сільської ради Марківського району, проходила навчання у складі тренінгової групи з 02 по 04 квітня 2018 року на базі ТОВ «Новопсковський санаторій «Перлина».

Протягом трьох днів насичену учбову програму забезпечували тренери «Українського жіночого фонду» Павло Пущенко та Любов Ропало. На тренінгу було розглянуто   загальні питання громадського життя, такі як: «Як розвивати громади?», «Які є можливості та перспективи об’єднання громад». «Як впливати на місцеву владу?», «Як проводити масові громадські заходи для досягнення поставлених цілей?» - про це йшлося на заході. Адже адвокація – це сукупність дій громадян з метою впливу на осіб, які приймають рішення. Мета адвокаційної компанії – привернути увагу влади до найважливіших суспільних проблем місцевої громади, зокрема проблеми створення нових робочих місць.

Під час тренінгу учасники заходу пройшли усі етапи створення та проведення адвокаційної компанії: визначення актуальних проблем локального рівня, постановка реальних цілей, напрацювання пропозицій, рекомендацій щодо змін у суспільстві, визначення зацікавлених сторін та можливих опонентів, та складання безпосередньо плану дій і заходів, з вказівкою конкретних термінів виконання та відповідальних осіб. І таким чином, покроково, використовуючи науково обґрунтовані методи учасники тренінгу вчилися вирішувати проблеми мешканців громади шляхом компромісу та співробітництва зі владою.

 «Дуже цікавий, дуже корисний, дуже надихаючий!» - це безумовно загальне враження учасників тренінгу від участі у заході.