В центрі зайнятості за відсутності підходящої роботи безробітним пропонують реалізувати підприємницькі здібності з відкриття власної справи. З цього приводу та з дня нагоди святкування Дня підприємця в Сєвєродонецькому міському центрі зайнятості 29 серпня відбувся тематичний семінар: «Як започаткувати власну справу?». Під час заходу спеціаліст активної підтримки Юлія Лебединець надала інформацію щодо послідовних кроків згідно діючого законодавства: пройти профдіагностичне тестування на предмет підприємницьких здібностей та ступені власної готовності до заняття бізнесом, пройти курс з навчання «Основам бізнес-планування», на яких складається бізнес-план потім його захистити на засіданні комісії з питань здійснення одноразової допомоги по безробіттю для організації власної справи та отримати позитивне рішення керівника центру зайнятості з урахування висновку означеної комісії; останній етап – це реєстрація себе як фізичної особи-підприємця та отримання коштів в вигляді одноразової допомоги по безробіттю. Також фахівець центру зайнятості надала інформацію щодо діючих грантових програм, в т.ч. від Програми ООН з відновлення та розбудови миру та послуг Консалтингового центру.

В семінарі взяв участь юрист Представництва Норвезької Ради у справах біженців в Україні Максим Голтвяницький, який висвітлив «Юридичні аспекти відкриття власної справи», такі як: знання порядку реєстрації суб’єктів господарської діяльності, існуючих видах податків, обов’язкових платежів, необхідності належного ведення певних форм звітностей тощо.

В заході взяли участь 14 осіб, з яких 1 особа з числа ВПО.

Отримати необхідну допомогу можна, звернувшись до Сєвєродонецького міського центру зайнятості за адресою: вул. Гагаріна, 116 у робочі часи: з 8-00 до 17-00, або телефонуйте за номерами: 050-800-77-84, (06452)5-44-62.