З метою формування в учнів професійного самовизначення потрібна система спільної діяльності школи, сім'ї, центру зайнятості, підприємств, закладів освіти, яка називається професійною орієнтацією.

Сєвєродонецький міський центр зайнятості активно займається профорієнтаційною роботою серед учнів 8-11-х класів, пропагандуючи ті професії економічної сфери, котрі актуальні сьогодні на регіональному ринку праці та потрібні суспільству. А саме, і престижні, і цікаві, і оплачувані професії такі, як електромонтер, електрогазозварник, водій, швачка, бухгалтер, токар, менеджер.

Завданням фахівців з профорієнтації є робота з учнями у їх підготовці до свідомого вибору професії. Відповідно, спеціалісти міського центру зайнятості відвідують школи з інформаційними послугами: проводять уроки «На порозі професійного вибору», презентації «Пізнай себе», «Професії майбутнього», демонструють відеоролики «Моя майбутня професія». Цього року спеціалісти Сєвєродонецького центру зайнятості вже охопили понад 2 000 учнів міста та провели понад 55 заходів з ними.

Без уваги не залишаються й нові розробки такі як «Профорієнтаційний Путівник». Він містить в собі інформацію щодо існуючих професій, а також навчальних закладів та підприємств Луганського регіону, порад у виборі майбутньої професії. Доступ до електронного продукту відкритий для кожного школяра за посиланням https://lgocz.gov.ua/weblocz/.

Масові заходи зі школярами міста проводяться спільно з обласною службою зайнятості, підключаються агітаційні бригади учбових закладів та Луганський центр професійно-технічної освіти ДСЗ. Цією весною дітлахи різних шкіл відвідали ВПУ №92, ВПУ, СХМТ у рамках Марафону професій, влітку на площі Перемоги навчилися та отримали досвід у квестах та інтерактивних іграх на заходах під назвою «Професійна палітра», «Країна професійних мрій». Спільно з міськими закладами освіти проводяться ярмарки професій.

Фахівці Сєвєродонецького міського центру зайнятості проводять зустрічі з успішними підприємцями, організовують Дні відкритих дверей та професіографічні екскурсії до музею ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», куди дітей довозили профорієнтаційним тролейбусом.

На початку нового навчального року розпочав роботу проект створення Клубу «Folk-молодь», в якому задіяні школярі восьмих класів 1-ї,16-ї шкіл та естетично-гуманітарної гімназії. Щомісяця у клубі діти отримують всебічну допомогу у розвитку професійно-важливих якостей, яка стане у пригоді професійного становлення.

Учень повинен знати якомога більше професій, їх особливості, вміти порівняти свої можливості з вимогами професій до її носіїв. Таким чином, профорієнтаційна робота центру зайнятості включає в себе:

- інформування учнів про світ сучасних професій;

- сприяння усвідомлення учнями важливості та необхідності зваженого вибору  професії та професійного шляху;

- допомога учням зорієнтуватися в попиті на професії та спеціальності в залежності від ситуації на ринку праці;

- інформування учнів про специфіки отримання освіти для оволодіння тією чи іншою професією;

- сприяння усвідомлення учнями власних можливостей побудови кар’єри;

- формування в учнів навичок ефективного пошуку роботи;

- з’ясування інтересів, професійних схильностей та здібностей учнів за допомогою профорієнтаційної діагностики та проведення індивідуальної консультації щодо визначення професійного напрямку.

Задача дорослих допомагати підростаючому поколінню з погляду накопиченого життєвого досвіду.