Підприємницька діяльність дозволяє людині використати набутий досвід та проявити свої здібності і є більш привабливою, ніж наймана праця. У зв’язку з цим спеціалісти служби зайнятості проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Першим кроком у реалізації напрямку орієнтації безробітних громадян на самозайнятість є надання інформаційних послуг в студії підтримки та супроводу безробітних «Бізне$тарт». В студії представлені матеріали, що стосуються питань менеджменту та маркетингу, оподаткування, порядку реєстрації малих підприємств, про можливість отримання грантів в рамках програм Данської Ради «Надання бізнес – грантів на початок нового та відновлення або розширення існуючого бізнесу», «Створення робочих місць для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні», «Підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні», а також графік проведення семінарів з питань підприємництва.  

На семінарах безробітні мають можливість більш детально ознайомитися з економічними потребами регіону та пріоритетними напрямками діяльності малого бізнесу, з умовами надання одноразової допомоги для заняття підприємницькою діяльністю. Як показав досвід, співпраця з соціальними партнерами дає можливість більш обґрунтовано надавати послуги з орієнтації безробітних на підприємницьку діяльність, оскільки різні організації, що займаються підтримкою підприємництва, мають певний досвід, досвідчених спеціалістів.

Так, наприклад, 21 лютого в Кремінському районному центрі зайнятості за допомогою тренерів ТзОВ «Вектор Успіху» були проведені тренінг – семінари на теми: «Психологічна мотивація молоді до започаткування власної справи», «Психологічна мотивація молоді до працевлаштування».

Кожна людина, яка планує пов’язати своє життя з бізнесом, запитує себе: а чи зможу я бути підприємцем?, який вид діяльності краще обрати?, чи вистачить мені сил іти до мети, долаючи перешкоди?, як об’єктивно оцінити себе? На тренінгу кожен, хто розмірковує про власну справу, визначається, чи має він хист до підприємництва, якості підприємця, яку нішу і в якій сфері діяльності йому краще зайняти.

Мотивуючи безробітних на відкриття власної справи, ми підводимо людину до усвідомлення того, що вона сама може стати господарем свого життя, тим самим вирішуючи проблему власного працевлаштування.