Вчитель – це не професія, вчитель – це покликання. А ще, це одна з професій майбутнього, бо учителі створюватимуть індивідуальні навчальні програми, враховуючи потреби учнів для досягнення життєвого успіху. Щоб здобути професію вчителя потрібно визначитися з профілем, який для Вас є найбільш цікавим та готуватися до вступу у ВНЗ.

Суть професії вчителя

 Опис професії вчителя: Учитель – це унікальна професія, поза часом, модою і географії. Будучи однією з найдавніших, вона залишається затребуваною і донині. Як і все на світі, вона зазнає змін. Відповідно до словника Ожегова, вчитель – це особа, яка кого-небудь чого-небудь навчає. Якщо раніше це поняття викликало лише одну асоціацію: школа, то сьогодні рамки професії розширені. Вчителі передають нам знання в вузах, курсах, вчать різним бізнес наукам як бізнес-тренери.

Історія професії вчитель: Колись давно, коли поділу праці не існувало, вчителями ставали старші, найбільш досвідчені представники племені / громади. При переході до розподілу праці, вчителями ставали люди, що практикували те чи інше ремесло і передавали той чи інший навик / знання. І лише в 18 – 19 століттях, викладання як офіційно визнана професія стало масовим явищем в Європі і в усьому світі.

Суспільна значущість професії вчителя: У 21 столітті, коли знань стає все більше, наука мчить семимильними кроками, професія набуває нового значення для розвитку суспільства, світу науки. Вчителі супроводжують нас протягом життя, з дитячого садочку. Навіть за стінами альма-матер, ми продовжуємо вчитися. Тренер з фітнесу ховає від нас шоколад і змушує пробігти ще кілька кілометрів на біговій доріжці. Бізнес-тренер ділиться новітніми порадами майстерності, роблячи нас більш успішними.

Унікальність професії вчителя: Основна компетенція успішного вчителя, не залежно від дисципліни викладання і аудиторії – ефективна комунікація. Саме вона дозволяє донести знання, мотивувати до праці, управляти конфліктами в колективі. На другому місці – відмінне знання предмета. На третьому – терпіння, терпіння і ще раз терпіння.

Ризики професії: Робота з дітьми в дитсадку, школі, вузі, як і раніше важлива для суспільства і почесна. Проте, всі викладачі прагнуть бути бізнес-тренерами, коучами. Ці представники професії найбільш затребувані, їх праця найбільш добре оплачується.

Де отримати професію: Система освіти пропонує широкі можливості навчання для тих, хто хоче стати вчителем. Головне вирішити, що саме і в якому форматі Ви хочете викладати. Якщо обожнюєте возитися з малюками, можете стати вихователем дитсадка або молодшої школи, чому навчитеся в педучилищі або педінституті. Для того, щоб викладати у вузі, необхідно отримати як мінімум повну вищу освіту, а в ідеалі – науковий ступінь. Якщо ж Ви хочете бути бізнес-тренером – отримаєте вищу освіту, забудьте про все вивчене і вирушайте в реальний сектор економіки за практичними знаннями. Якщо про Вас заговорять як про успішного фахівця, Ваш досвід захочуть перейняти амбітні колеги і Ваш тренінговий зал завжди буде повний. Якщо ж Ви станете відомі в колах топ-менеджменту успішних компаній, Ви можете виступати в ролі консультанта / коуча, що, по суті, є піком викладацької кар’єри.