У Сватівському районі продовжується щорічний обласний «Марафон актуальних професій».

16 березня у Сватівський ЗОШ I-III ступенів №2 для учнів 9-11 класів (121 особа) було презентовано актуальні на ринку праці професії: бджоляр, продавець продовольчих товарів, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (категорії А, В). До учнів завітали представники Державного професійно-технічного навчального закладу «Сватівський професійний аграрний ліцей». Викладачі проінформували про свій навчальний заклад, професії, які можна здобути у ньому, про історію виникнення цих професій, етапи їх становлення.

Представники Сватівського РЦЗ (Начальник відділу активної підтримки безробітних Сватівського РЦЗ Ю.Несміянова та профінформатор М.Буніна), розповіли учням про ситуацію на регіональному ринку праці, актуальні професії, навчальні заклади, у яких можна здобути бажану спеціальність. Учням було продемонстровано відеоролик щодо наявності електронного сервісу "Профорієнтаційний путівник" та всіх переваг його використання. Також слухачів зацікавила можливість пройти профорієнтаційне тестування за Європейською методикою професійної орієнтації для підлітків «Magellano Університет». Адже на основі результатів тестування є можливість визначити унікальні задатки і здібності людини, які можуть стати ключем до реалізації її цілей та професійного процвітання у майбутньому.

Займатися улюбленою справою - один з ключових факторів успіху в житті. Надіємось, що профорієнтаційна робота націлить учнів на продуктивний результат та принесе користь всій нашій країні у подальшому.