Для реабілітації учасників військових дій важливо, щоб їх підтримували. Працівники соціальної сфери повинні допомогти людям реабілітуватися, повернутись до трудового життя, не бути байдужими до чужого горя.

Так 27 лютого Сєвєродонецький міський центр зайнятості спільно з міським центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді провели «Інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО».

Заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Сєвєродонецького міського центру зайнятості, Світлана Малік, ознайомила учасників заходу з Порядком «Організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції», який затверджено Постановою Кабінету міністрів України №432 від 21 червня 2017 року. Вона розповіла про комплекс послуг що надаються Державою службою зайнятості: про професійне навчання, про актуальні вакансії, у т. ч. громадські та інші роботи тимчасового характеру, про організацію власної справи тощо. По запиту УПтаСЗН професійний консультант центру зайнятості допомагає учасникам АТО здійснити вибір напряму професійного навчання (методом психологічного тестування) та надає висновок отриманого результату тестування.

Начальник відділу Сєвєродонецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Наталья Шовкун, ознайомила учасників з навичками психологічного відновлення в сучасних умовах. Розповіла про зовнішні ознаки посттравматичного стресу та як його подолати.

На семінарі транслювались відеоролики «Великі історії малого бізнесу», обговорювались питання про навчальні заклади, на базі яких можливо пройти навчання та отримати нову робітничу професію.