16 та 17 травня в Новопсковському районному центрі зайнятості пройшов тренінг «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього», в рамках Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», яку реалізує МБФ «Український жіночий фонд». Це вже другий тренінг з фінансової обізнаності, перший відбувся наприкінці березня. Мета тренінгу - підвищення фінансової грамотності населення. Це є важливим напрямком не тільки зміцнення особистого благополуччя кожного, а й розширення економічних можливостей цілої громади.

Протягом двох днів експерти тренінгу Вікторія Ярова та Ольга Агафонова надавали інформаційну, консультативну допомогу представницям жіночої статі Новопсковщини щодо навичок прийняття обґрунтованих фінансових рішень в різних аспектах життя. На тренінг були запрошені клієнтки Новопсковського РЦЗ та всі бажаючі жінки Новопсковського ОТГ. Присутні удосконалювали свої знання щодо управління власним бюджетом, переваги та ризики банківських карток, кредитів, депозитів, шляхи запобігання шахрайству у сфері фінансових послуг, корисні фінансові звички. Програма занять також передбачала огляд системи пенсійного забезпечення та її рівнів.

Важливий аспект тренінгу – розвиток активної громадянської позиції, просування ідей: як кожен може змінити на краще життя своєї громади, чим може бути конкретна людина корисна громаді, а громада їй. Мова йшла і про отримання грантів, і про започаткування власного бізнесу, створення нових робочих місць в Новопсковській ОТГ.

Присутні отримали корисні поради щодо визначення власних ресурсів та можливостей. А знання і навички фінансової грамотності нададуть впевненість для прийняття обґрунтованих фінансових рішень, нададуть можливість відігравати активну роль в житті своєї громади.

Загалом два дні тренінгу були пронизані ідеєю самореалізації, впевненості у власних силах, підвищенням мотивації до переосмислення своєї життєвої позиції і сприяння активізації власних зусиль для вирішення питання своєї діяльності. Маємо надію, що і в подальшому буде продовжуватися плідна і корисна співпраця з МБФ «Український жіночий фонд».