24 червня в Рубіжанському міському центрі зайнятості відбувся семінар для роботодавців на тему: «Спільна діяльність центру зайнятості та роботодавців у сприянні працевлаштуванню, посиленні соціального захисту безробітних громадян, у тому числі осіб з інвалідністю». Захід було проведено із залученням фахівців Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області.

Фахівцями служби зайнятості були надані консультації з питань додержання норм законодавства про працю і зайнятість, працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, та осіб з інвалідністю, легалізації зайнятості. Під час заходу обговорювалися питання стимулювання роботодавців щодо працевлаштування безробітних шляхом компенсації ЄСВ та надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру. Також висвітлювалися питання організаціЇ професійного навчання та перенавчання персоналу, переваги стажування та професійного навчання під замовлення роботодавця. Під час спілкування учасники наголосили на зручності та перевагах використання електронних сервісів служби зайнятості для роботодавців, які показали свою ефективність та стали дуже актуальними у період карантину.

В ході семінару представник Рубіжанського об’єднаного управління ПФУ Олена Завадська розповіла про нові електронні сервіси Пенсійного фонду України, зокрема «Електронна трудова книжка». Для громадян – це зручний сервіс, який дозволяє дізнаватися детальну інформацію про свою трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески. Ще один сервіс - «автоматичне призначення пенсій за віком», дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію заздалегідь і провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних. Послуга надається засобами вебпорталу з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Семінар пройшов у форматі діалогу та відкритої дискусії. Учасники заходу отримали інформаційні матеріали, ставили багато питань та мали змогу обмінятися думками.