Витратити час, щоб крок за кроком розпланувати просування по кар'єрі, ймовірно, не звучить цікаво, але це необхідно для досягнення успіху

Для цього експерти радять скласти так званий кар'єрний план, який стане наочним посібником з просування в професії. З його допомогою ви не тільки визначите свої цілі на майбутнє, але також позначите конкретні кроки, які необхідно зробити для досягнення бажаного. Фахівці пропонують кілька порад, які допоможуть грамотно скласти кар'єрний план.

1. Оцініть своє поточне становище

Ви не зможете зрозуміти куди йдете, поки не дізнаєтеся, де ви перебуваєте зараз, тому перше, що потрібно зробити - підвести підсумки. «Подумайте про себе як про проект». Витратьте деякий час, щоб виділити свої кращі навички, риси, захоплення і таланти. Важливо зрозуміти, що вам подобається і що змушує відчувати себе зацікавленним. Це повинно бути основою для всіх інших кроків, які ви робите для просування по кар'єрі.

2. Налаштуйте цілі

Ваша кар'єра повністю залежить від вас! Терміни, масштаби і кінцева мета повністю налаштовуються. Якщо ви знаєте, що ви хочете володіти власною компанією до 35 років, вам потрібно створити план, який допоможе вам. Не менш важливо з'ясувати, чого не буде в ваших цілях. Оцініть свої пріоритети і подивіться, чи немає серед них тих, які насадили вам друзі або родина. Важливо зосередиться на тому, що приносить задоволення саме вам.

 

3. Додайте реалізму

Хоча високі цілі - це завжди добре, важливо щоб ваші прагнення були реальними. Не обов'язково занижувати свої можливості, але й треба тверезо дивитися на речі. Переконайтеся, що ваші цілі мають для вас значення. Віхи повинні бути реалістичними і будуватися навколо того, який успіх ви бачите в майбутньому.

4. Будьте гнучкими

Одна з найбільших проблем, з якими люди стикаються в кар'єрі - це непередбачені обставини. Що відбувається, коли ви отримуєте несподівану можливість або життєві події заважають вашій кар'єрі? Одна з найболючіших помилок - це певне бачення майбутнього і прагнення досягти його за всяку ціну. Якщо ви виявите, що ваш план не робить вас щасливими або ви хочете спробувати щось інше, не бійтеся внести деякі зміни.

5. Залиште місце для саморозвитку

«Ви повинні повністю інтегрувати саморозвиток в свій план, оскільки досягнення ваших особистих цілей приведе вас до більшого рівня успіху», - каже Ліза Скіте Татум, засновник і генеральний директор Landit. Це означає, що, якщо ви хочете отримати вищу освіту, пройти курси або навіть вивчити іншу мову - це все має бути в плані. Слід також враховувати спосіб життя. Наприклад, якщо ви хочете нарешті зайнятися спортом, то включіть його в план.

6. Залиште план перед очима

Ваш план не сильно допоможе вам, якщо ви забудете про нього. На щастя, є багато способів, які допоможуть завжди пам'ятати про нього: від нагадувань на телефоні до постера на стіні. Також, важливо завжди залишатися мотивованим. Деякі люди медитують, деякі читають надихаючі книги, інші розмірковують, але, що б ви не вибрали, необхідно переконатися, що це допомагає вам рухатися вперед.