В Рубіжанському міському центрі зайнятості відбувся семінар з роботодавцями за участю представників Фонду соціального захисту інвалідів. Серед актуальних питань – вимоги чинного законодавства щодо сприяння зайнятості особам з інвалідністю, а саме: виконання нормативу робочих місць, створення спеціальних робочих місць з урахуванням рекомендацій МСЕК, взаємодія центру зайнятості та роботодавців з питання працевлаштування осіб з інвалідністю.

Сьогодні соціум приділяє значну увагу проблемам захисту гідності, прав і добробуту людей з інвалідністю. Правові принципи працевлаштування осіб з інвалідністю закріплені в низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для даної категорії осіб й сприяти їхньому працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей, стану здоров’я, рекомендацій лікаря та ін.

Під час семінару були розглянуті питання щодо виконання роботодавцями нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, відповідальності за невиконання чинного трудового законодавства та передбачених санкцій у разі виявлення адміністративного правопорушення. Надані роз’яснення змісту чинних нормативно-правових актів, відповідно до яких здійснюється фінансування на створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю, зареєстрованих у Державній службі зайнятості.

У процесі заходу, присутні були проінформовані про стан місцевого ринку праці, професійно-кваліфікаційний склад безробітних громадян, які мають інвалідність та зареєстровані в центрі зайнятості.

Підводячи підсумки, учасники семінару зробили висновок, що тільки співпрацюючи, можна допомогти людям з інвалідністю стати повноправним членом суспільства.