оп

У світлі подій останнього часу багато людей зіткнулись із проблемою нелегальної трудової міграції. Питання нелегального працевлаштування за кордоном, у зв’язку із наявністю багатьох негативних наслідків, завжди вимагало підвищеної уваги.

Служба зайнятості є однією зі структур, яка відіграє важливу роль у запобіганні й протидії торгівлі людьми, сприяє підвищенню обізнаності тих, хто шукає щастя за кордоном. Тому фахівцями центру зайнятості систематично проводяться семінари з питань запобігання нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми.

20 лютого у Лисичанському міському центрі зайнятості учасники семінару не тільки прослухали інформацію про механізми діяльності злочинних формувань у сфері торгівлі людьми, працевлаштування громадян України за кордоном, незаконний ввіз мігрантів, а й самостійно визначали причини та шляхи запобігання трудовому рабству, переваги та ризики трудової міграції, формували поради та застереження мігрантам.

На захід була запрошена спеціаліст з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції Світлана Подколзіна, яка розповіла про основи законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном; наслідки зовнішньої нелегальної трудової міграції (шахрайство при працевлаштуванні, економічна експлуатація, торгівля людьми); переваги легального працевлаштування за кордоном; правовий захист громадян за кордоном (організації та установи, які здійснюють підтримку громадян).

Маємо надію, що такі заходи допоможуть безробітним у пошуку легальної роботи як в нашій країні, так і за кордоном!