Одна з найважливіших проблем, з якою зустрічається молода людина — це вибір професій. Державна служба зайнятості орієнтує молодь на отримання робітничих професій, що користуються попитом на ринку праці.

Вибір професії - це велика відповідальність перед батьками, перед суспільством, та найголовніше - перед собою, і полягає вона в тому, щоб обрати саме свій шлях і ним йти. Бо тільки сама людина може побачити до чого в неї більший хист, до чого відчуває вона покликання. Кожен відчуває, що йому легше «дається» і, отже, чому зможе присвятити життя. І тут найважливіше — не схибити.

З метою сприяння професійному самовизначенню школярів у виборі професії, фахівцями Кремінського районного центру зайнятості 17 січня 2018 року проведено профорієнтаційні зустрі з учнями «Красноріченської ЗОШ I-III ступенів» на теми «Робітничі професії – наш вибір» (взяли участь учні 8-9 класів), «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці (учні 8 класу), а також з батьками учнів  та вчителями.

На профорієнтаційному заході учні ознайомилися з актуальними професіями на ринку праці з паспортами підприємств, формулою вибору професій, типами професій, з Барометром професій, з інформацією про учбові заклади, з послугами, що надаються центром зайнятості та шляхами здобуття професій. Також розглянули вакансії та можливість розміщення резюме на сайті dcz.gov.ua. Дівчатам та хлопчикам дуже сподобались сучасні методи пошуку роботи за допомогою інтернет – ресурсів. Проведена робота з Профорієнтаційним терміналом.

Дітей було ознайомлено з можливостями проходження психодіагностичного тестування за методикою «Magellano Універсітет». Учні пройшли тести за методикою Голанда, яка дає можливість визначити нахили та здібності особистості до певного типу професії.