18 квітня у Сєвєродонецькому міському центрі зайнятості відбувся семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатація дитячої праці».

Метою проведення даного семінару була інформаційно-роз`яснювальна робота щодо запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та захисту інтересів українців, які шукають роботу за кордоном.

Світлана Малік наголосила на тому, що серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі є - «торгівля людьми».

На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми стала надзвичайно актуальною для держави.  

Торгівля людьми може бути: трудова експлуатація, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, примусове втягнення у злочинну діяльність, примусове вилучення органів.

В Україні створено правову базу для боротьби торгівлею людьми: КК України в ст. 149 встановлює відповідальність за цей злочин, розроблено урядову програму щодо запобігання торгівлі жінками і дітьми. До речі Україна стала однією з держав, яка на законодавчому рівні визнала торгівлю людьми тяжким злочином.

Вона розповіла про легальну та не легальну зайнятість за кордоном та наголосила на тому що для легальної роботи за кордоном люди повинні мати дійсний закордонний паспорт, відповідну робочу візу, трудову угоду (контракт) із закордонним роботодавцем та дозвіл на роботу в країні призначення.

Також учасники семінару були поінформовані про діючий Закон України «Про протидію торгівлі людьми» №3739-VI 20.09.2011 р. Цей Закон визначає організаційно-правові засади протидії людьми, гарантуючи гендерну рівність, основні напрями державної політики та засади міжнародного співробітництва у цій сфері, повноваження органів виконавчої влади, порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок надання допомоги таким особам.

Особи, які постраждали від торгівлі людьми можуть звернутися за допомогою до:

- Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні. Київ, вул.Михайлівська 8 тел. (044)568-50-15.

- Департаменту боротьби зі злочинами, пов`язаними з торгівлею людьми Національної поліції України  тел. (044)254 74 30.

- Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми, яка безкоштовно консультує мігрантів: з мобільних телефонів України - 527 та стаціонарних телефонів в межах України - 0-800-505-501.