Вже третій рік поспіль Луганська обласна служба зайнятості проводить з учнівською молоддю традиційні профорієнтаційні квести «Зустріч з професією».

Для ознайомлення школярів з алгоритмом вибору професій та розширення їхніх знань про світ професій з жовтня розпочато проведення серії профорієнтаційних квест-ігор, що триватиме до кінця поточного року.

Квест сприяє розвитку мислення та інтерактивних здібностей, допомагає долати проблеми й труднощі: вирішити, розплутати, придумати, застосувати свої знання на практиці у нестандартних ситуаціях тощо.

Під час проходження квесту учням доводиться розгадувати шифри, ребуси, кросворди, розв’язувати квадрат. Кожне наступне завдання є неможливим без розшифрованої попередньої підказки. У ході гри учні дізнаються про професійно-важливі якості, властиві людям різних професій, розширюють знання про професійний світ та ознайомлюються з факторами, що впливають на вибір професії.

Так, квест-гра, проведена Лисичанським міським центром зайнятості для учнів 10 класів, дала можливість дітям більш детально вивчити світ професій, уявити себе в цьому світі. Учасники перевірили себе на вміння орієнтуватися у сучасних професіях та  відкрили для себе зміст перспективних професій.

Гра-квест являє собою мандрівку різноманітним світом професій, де діти виконуючи різні завдання дізнаються про історію професії, та можуть спробувати себе в ролі майстра.

Щоб зорієнтувати молодь на робітничі професії, які затребувані у рідному селі, для учнів 7 класів Міловської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. було проведено квест «Парад професій». Діти мали можливість розширити свої уявлення про світ професій. Відвідавши локації «Професії минулого» та «Професії майбутнього», відповівши на питання профі-тесту «Сучасні професії», діти познайомилися із історією виникнення професій, їх розвитком та змінами, що відбуваються на ринку праці. Складаючи пазли та малюючи символи професій, діти не лише цікаво проводили час, а й усвідомлювали значення кожної професії для суспільства.

У листопаді спеціалісти Новопсковського районного центру зайнятості  провели профорієнтаційний квест «Люди Х – подорож у світ професій» у Можняківській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У грі взяли участь учні 9-11 класів, які об’єдналися в команди «Прокурори», «Рятівники», «Будівельники» та «Креатив». Шість етапів квесту – «сфера громадського харчування та ресторанного бізнесу», «будівельна сфера», «сфера бізнесу і управління», «сферу побуту, перукарського та декоративно-прикладного мистецтва», «сфера медичних послуг», «сфера професій майбутнього» – діти пройшли на одному подиху, бо подорож була цікава та непередбачувана.

На кожному етапі працювали експерти – спеціалісти центру зайнятості, педагогічні та медичні працівники. Прибувши на цей рівень, діти і не очікували, що їм доведеться пересувати будівельні матеріали краном та будувати будиночок. Багатьох нинішніх школярів турбує питання: які фахівці будуть затребувані через 15-20 років? Тому на шостому рівні «професії майбутнього» діти отримали завдання придумати нову професію. Молодь вразила своєю логікою, винахідливістю та  креативністю.

Проведення таких заходів допомагає школярам відчути власну відповідальність перед вибором професії і усвідомити, що кожен з них у майбутньому обере для себе справу, яка буде приносити задоволення.