Постійні зміни в економіці, політиці, духовному житті неодмінно породжують нові задачі, досвід розв’язання яких у людей часто відсутній, особливо це стосується молоді, яка ще не завжди усвідомлює, що все наше життя складається з ланцюга рішень і наслідків колись зробленого вибору. Деякі рішення приймаються швидко та автоматично, а деякі є доленосними, тому даються нам непросто. А інколи, нездатність зробити вибір та прийняти рішення стає основною перешкодою для подальшого просування вперед у житті та у професії, тому так важливо, щоб людина своєчасно зробила вдалий та успішний вибір, оскільки саме від нього залежить характер її подальшого розвитку і благополуччя.

З метою допомоги у виборі професії, визначення власного професійного спрямування, ознайомлення із сучасним ринком праці та професіями фахівець з профорієнтації Міловського районного центру зайнятості відвідала три сільські школи Міловського району, в яких провела профорієнтаційні заходи для учнів 8-11 класів.

Для учнів 8-11 класів Зориківської, Морозівської та Микільської шкіл було проведено профінформаційний захід «Формула вибору професії» та профорієнтаційні уроки на тему: «Професії майбутнього». Близько ста старшокласників усвідомили свої можливості щодо професійної самореалізації, cформували активну позицію та почуття відповідальності за свої рішення, визначили власні цілі та цінності в професійному напрямку.