Сватівський районний центр зайнятості вже не один рік в рамках щорічного Луганського обласного «Марафону актуальних професій» проводить профорієнтаційну роботу з випускниками шкіл. Підвищення мотивації до професійної трудової діяльності по відношенню до робочих професій – одна із стратегій служби зайнятості. 14 березня у Сватівській ЗОШ №6 I-III ступенів для учнів 9-11 класів (53 особи) відбулась презентація професій. А саме, водій автотранспортних засобів (категорії В, С) та електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Профінформаційний захід відбувся за участю представників Державного професійно-технічного навчального закладу «Сватівський професійний аграрний ліцей», які проінформували учнів про свій навчальний заклад та про можливості вступу до нього. Були розглянуті питання актуальності та питомої ваги на сучасному ринку праці робітничих професій, їх якісну характеристику, умови праці, можливості працевлаштування, рівень заробітної плати. Також на захід завітала представник КЗ «Старобільський медичний коледж»: Донцова Тетяна Василівна – заступник директора з виховної роботи, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії. Викладач запрошувала юнаків та дівчат на навчання, розповідала про наявні спеціальності та можливості вступу до медичного коледжу.

Представники Сватівського РЦЗ (спеціаліст з профнавчання Сватівського РЦЗ Вовк Е.П. та профінформатор Сватівського РЦЗ Буніна М.В.), проінформували учнівську молодь про послуги центру зайнятості, його структуру, про ситуацію на регіональному ринку праці та його потребу в кадрах, про переваги вибору робітничих професій, можливості отримання професій в навчальних закладах за направленням центру зайнятості. Також учні отримали інформацію про Європейську методику професійної орієнтації для підлітків «Magellano Університет» та можливість користування електронним сервісом "Профорієнтаційний путівник".

Більшість учнів випускних класів вже добре розуміє, що від того, які професії вони оберуть сьогодні, залежить їх майбутній соціальний статус, затребуваність у суспільстві, рівень матеріального добробуту. І тільки правильний вибір професії розкриває перед людиною шляхи до самовдосконалення, забезпечує всебічний розвиток особистості, сприяє здійсненню життєвих планів.