Однією з головних проблем сучасної людини є проблема вибору. Нам доводиться вибирати постійно: сьогоднішнє суспільство побудоване на різноманітті й варіативності. Є ситуації, коли помилка у виборі матиме наслідки, що виявляться набагато пізніше, і це може позначитися на всьому подальшому житті. Одна з таких ситуацій – визначення людиною своєї справи або професії.  Однією з гарантій у сфері зайнятості населення є професійна орієнтація населення. Професійна орієнтація включає в себе комплекс взаємопов’язаних заходів, спрямованих на активізацію процесу самовизначення  та реалізацію здатності до праці осіб, виявлення інтересів, можливостей та інших чинників, що впливають на вибір або зміну професії та виду трудової діяльності.

Фахівці центрів зайнятості допоможуть визначити ваші схильності та здібності, визначити професійну сферу, в якій можливо максимально реалізуватися, а значить — досягти найбільшої ефективності та задоволення від майбутньої роботи. Профорієнтаційне тестування та профконсультація суттєво допомагають досягти взаєморозуміння з батьками в питанні вибору навчального закладу. Шановні батьки, якщо Ви зараз в пошуках інформації з профорієнтації Вашої дитини, то це вже говорить багато про те, що Ви бажаєте підтримати свою дитину у відповідальний для неї момент першого серйозного вибору, прагнете дати своїй дитині вищу освіту, яка відповідає її схильності та здібностям, а не тільки вашим особистим очікуванням. Адже вибір професії для людини є одним з головних виборів в його житті.

Профорієнтація включає три етапи: проходження надійного тесту для визначення психологічних особливостей, унікальних задатків, здібностей, професійної спрямованості старшокласника; отримання професійної консультації психолога-профорієнтатора для правильного та якісного розуміння результатів тестування; прийняття виваженого, усвідомленого рішення на користь особистого життєвого успіху. Служба зайнятості надає унікальну можливість пройти всі три етапи профорієнтації за допомогою професіоналів. Ваша дитина буде Вам за це вдячна!

В центрах зайнятості є вільний доступ до Інтернет – ресурсів завдяки яких можливо отримати інформацію про вакансії або розмістити власне резюме. Так, наприклад на сторінці Facebook Луганського обласного центру зайнятості https://www.facebook.com/lgocz за допомогою електронного сервісу «Профорієнтаційний Путівник» всі бажаючі мають змогу ознайомитися з інформацією щодо існуючих професій, навчальних закладів та підприємств, організацій, установ Луганського регіону, зовнішнього незалежного оцінювання - 2018, а також ознайомитись з профорієнтаційним збірником ПТНЗ області та папкою «Корисні поради». Матеріал стане у нагоді учнівській молоді, яка стоїть перед вибором професії, та її батькам, бо Путівник містить відомості про вимоги до професії, якості, які потрібно мати, перспективи працевлаштування,  інформацію щодо умов вступу до закладу, термінів навчання, дані щодо розташування підприємства, професійного складу працівників, рівня заробітної плати на підприємстві та потреби у фахівцях. Профорієнтаційний Путівник буде у нагоді і дорослим громадянам, які також знайдуть для себе корисну інформацію щодо перспектив свого працевлаштування. Якщо ж  виникла потреба в отриманні нової професії, яка користується попитом на ринку праці, - надається змога почерпнути відомості про навчальні заклади Державної служби зайнятості, де можна отримати цю професію.

Тож, шановні громадяни, Ви завжди можете звернутись до центрів зайнятості області та отримати консультації кваліфікованих спеціалістів.