У рамках співпраці між Сватівським районним центром зайнятості з Сватівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сватівської райдержадміністрації, Службою у справах дітей Сватівської райдержадміністрації 21 березня було проведено спільний профінформаційний семінар з гендерних питань.   

Під час заходу представниками Сватівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сватівської РДА висвітлювались такі питання: «Що таке патронат?, патронатна сім’я, які діти потребують патронату, патронатний вихователь, сім’я патронатного вихователя». Фахівець із соціальної роботи А.Гайворонська розповідає, що Держава контролює процес розвитку дітей, захищає їхні права. Якщо у родині не створено умов для нормального розвитку дитини, державою передбачено інші форми виховання, а саме: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї як новітня форма сімейного виховання. 16 березня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», яка регламентує порядок створення та функціонування патронатної сім’ї.

Начальник служби у справах дітей Сватівської РДА, І.Васильєва наголошує що, найдорожче, що є в людини, - це його сім'я, його рідні та близькі. Кожна дитина при народженні отримує право на зростання у родині, право бути оточеною батьківською любов′ю та піклуванням, що забезпечує їй повноцінний та гармонійний розвиток. Саме сім'я як найменший осередок суспільства є основою подальших взаємин людини з цілою системою. Тільки в сім’ї дитина може всебічно та гармонійно розвиватися.

Обговорено план спільних заходів подальшої співпраці.