20 квітня Новоайдарським районним центром зайнятості проведена професіографічна екскурсія до 25 Державної пожежно-рятувальної частини Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області (далі ДПРЧ-25) для учнів 8-11 класів Бахмутівської ЗОШ, з метою формування позитивного ставлення до професій, які пов’язані з наданням допомоги постраждалим під час будь-якого стихійного лиха, більш детального ознайомлення з характеристикою конкретних професій безпосередньо на виробництві, їх значення для суспільства та економічного розвитку району.

Захід розпочався на ериторії ДПРЧ-25 зі вступного слова провідного фахівця відділу активної підтримки центру зайнятості, яка розповіла про сучасний ринок праці, його основні тенденції, наголосила на правильному виборі майбутньої професії, послуги які надає служба для учнівської молоді. Велику увагу приділила співпраці центру зайнятості та ДПРЧ-25, ознайомила зі спектром професій, які задіяні на цьому підприємстві (пожежний рятувальник, водій автотранспортних засобів, механік, бухгалтер та ін.), навчальними закладами, де можна здобути професію. Чергові рятувальники ознайомили дітей з пожежними машинами, досить докладно розповіли про пристрої та знаряддя, які використовуються під час тушіння пожежі та визволення людей, які за певних обставин опинились у металевому полоні і не можуть вибратись самостійно. Із вуст пожежників учні почули цікаву розповідь про історію створення пожежної частини, специфіку процесів, які відбуваються на підприємстві, перспективи його розвитку, умови праці.

Під час екскурсії діти мали змогу власноруч потримати все рятувальне знаряддя, посидіти в пожежній машині та відчути себе трішечки «рятівником».

Захід відбувся у досить теплій атмосфері. Всі учасники побачили та зрозуміли важливість рятівних процесів ДПРЧ-25, школярі зрозуміли, яка відповідальність лежить на людині, яка обрала професію «Пожежник-рятувальник», зрозуміли, що до вибору своєї майбутньої професії треба відноситись з відповідальністю та любов’ю, які відчувалися під час проведення екскурсії, оскільки яскравим прикладом для них були робітники, які працюють на цьому підприємстві із задоволенням. На завершення професіографічної екскурсії учні із задоволенням сфотографувалися разом з рятувальниками на фоні пожежних машин.