Однією з основних форм працевлаштування осіб з інвалідністю є квотування для них робочих місць. Для удосконалення взаємодії з роботодавцями у цьому напрямку днями Новопсковський районний центр зайнятості запросив на семінар «Сучасні підходи до працевлаштування осіб з інвалідністю» представників ПОУ, які не виконали норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2018 році.

Під час проведення заходу начальник відділу взаємодії з роботодавцями Олена Аврамчук  надала роз’яснення щодо вимог ст. 19, 20  Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та інших  нормативно-правових актів, якими передбачене фінансування створення спеціальних робочих місць для людей з інвалідністю, зареєстрованих у Державній службі зайнятості. Вона акцентувала увагу роботодавців на  важливості та необхідності виконання ними нормативу робочих місць з працевлаштування осіб з інвалідністю, а служба зайнятості готова завжди сприяти у пошуку та підборі вищезазначеної категорії громадян, організувати їх професійне навчання на замовлення роботодавців, провести стажування на підприємстві, з метою адаптації їх до нового робочого місця. Присутніх роботодавців було ознайомлено з професійно-кваліфікаційним складом безробітних осіб з інвалідністю, які знаходяться на обліку.

Під час семінару фахівці центру зайнятості наголосили, що у разі працевлаштування безробітних осіб з числа інвалідів на нові робочі місця, роботодавець має право отримати компенсаційні виплати з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту інвалідів.

Наприкінці зустрічі був зроблений висновок, що для досягнення результату повинна бути тісна співпраця між центром зайнятості, роботодавцями та шукачами роботи.