В рамках проведення Марафону актуальних професій 14 березня Троїцьким районним центром зайнятості в Лантратівській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів 8-10 класів відбувся профорієнтаційний захід «Презентація робітничих професій».

Метою заходу було ознайомлення школярів з професіями та їх попитом на ринку праці. Провідний фахівець Троїцького районного центру зайнятості А.В.Закутська презентувала школярам робітничі професії нашого часу такі як: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, електрогазозварник, контролер-касир, маляр, муляр, штукатур, тракторист, водій та ін., які зараз набувають стрімкого розвитку та попиту на ринку праці. Вибір своєї майбутньої професії багато в чому визначає подальшу долю людини. Бо професія дуже необхідна для суспільства, яка потребує певної підготовки, фізичних і духовних сил та дає їй можливість повноцінно жити і розвиватися. В наш час потрібні фахівці різних професій, тому  з учнями ми розібрали формулу вдалого вибору професії «Хочу. Можу. Треба.» та дійшли висновку, що вибір професії насамперед передбачає врахування інтересів, нахилів та здібностей людини.

Учні для себе відкрили багато нових професій і зрозуміли, що ринок праці дуже широкий та різноманітний, бо суспільству потрібні різні професії. По закінченню презентації разом зі школярами були розглянуті ті питання, які на цей час дуже їх хвилювали, та дійшли одного висновку, що треба замислюватися про своє майбутнє саме в юнацькі роки. І свій вибір необхідно зробити ще в період навчання в школі.

Своє майбутнє юнаки та дівчата повинні визначити ще за довго до останнього шкільного дзвоника, а тут замало порад батьків, друзів, вчителів – необхідна допомога кваліфікованих спеціалістів. І не забувайте: що при виборі професії не варто покладатися тільки на думку аналітиків. Адже головна вимога – ваша робота повинна викликати інтерес і приносити задоволення!