У Сватівському районному центрі зайнятості з метою орієнтації молоді на здобуття робітничих професій, їх популяризації, допомоги у професійному самовизначенні та формування серед учнівської молоді стійкої мотивації до легальної зайнятості стартує щорічний обласний «Марафон актуальних професій» з 12.03.2018 р. по 23.03.2018 р.

12 березня у Сватівський гімназії I ступеня для учнів 9-11 класів (68 осіб) було презентовано актуальні на ринку праці професії: «Водій автотранспортних засобів» (категорії В, С), «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» та «Продавець продовольчих товарів». Також до учнів завітали представники Державного професійно-технічного навчального закладу «Сватівський професійний аграрний ліцей», які розповіли про свій навчальний заклад, професії, які можна здобути у ньому, зокрема, ті професії що презентувалися. Викладачі розповіли про історію виникнення цих професій, етапи їх становлення, удосконалення технологічного устаткування та найзатребуваніші вимоги працедавців до тих, хто хоче стати професіоналом своєї справи.

Представники Сватівського РЦЗ (директор Сватівського РЦЗ Пономаренко А.В. та профінформатор Сватівського РЦЗ Буніна М.В.), проінформували учнівську молодь про ситуацію на регіональному ринку праці, актуальні професії, навчальні заклади, у яких можна здобути бажану спеціальність. Також учням було надано інформацію щодо наявності електронного сервісу "Профорієнтаційний путівник" та всіх переваг його використання. Сватівський РЦЗ приділяє велику увагу профорієнтаційній роботі, бо саме професійно-орієнтовані учні - це майбутні професіонали своєї справи, котрі зможуть принести користь українському суспільству та нашому рідному краю.