Обираючи майбутній фах, люди часто припускаються типової помилки. Ідуть навчатися тим професіям, котрі вважаютьcя престижними, незважаючи на те, що диплом модного вузу ще не гарантує реальне працевлаштування. А після завершення навчання, на собі відчувши «переваги» безробіття, їм знову доводиться починати все спочатку, щоб здобути вже затребуваний фах.

Вибір професії – це, перш за все, ваш вибір. Обираючи професію, ви обираєте не тільки спосіб, яким ви зароблятимете на життя, але і спосіб свого подальшого існування. Легковажний вибір професії – це експеримент, який може обійтися дуже дорого не тільки вам, але і оточуючим.

Якщо ви ставите собі питання про вибір професії - значить, це питання для вас актуальне і вибирати треба зараз. Будь-яке серйозне рішення мусить продумано будуватися на об'єктивній інформації. Підібрати і проаналізувати її щонайкраще вам допоможуть спеціалісти служби зайнятості.

Державна служба зайнятості орієнтує молодь на отримання робітничих професій, що користуються попитом на ринку праці.

З метою сприяння професійному самовизначенню школярів у виборі професії, фахівцями Кремінського районного центру зайнятості 16 березня проведено профорієнтаційні зустрічі з учнями «Красноріченської ЗОШ I-III ступенів» на тему: «Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху» (взяли участь учні 8-9 класів), а також з батьками учнів та вчителями.

На профорієнтаційному заході учні ознайомилися з актуальними професіями на ринку праці з паспортами підприємств, формулою вибору професій, типами професій, з Барометром професій, з інформацією про учбові заклади, з послугами, що надаються центром зайнятості та шляхами здобуття професій.

Дітей було ознайомлено з можливостями проходження психодіагностичного тестування за методикою «Magellano Універсітет». Також розглянули актуальні вакансії на ринку праці та можливість розміщення резюме на сайті www.dcz.gov.ua. Дівчатам та хлопчикам дуже сподобались сучасні методи пошуку роботи за допомогою інтернет – ресурсів. Проведена робота з Профорієнтаційним терміналом. Учні були ознайомлені з Профорієнтаційним путівником.