Сучасне молоде покоління достатньо мобільне, воно спроможне швидко реагувати на зміни, які відбуваються в суспільстві, але самостійно орієнтуватися, робити правильний професійний вибір з урахуванням потреб ринку праці вдається далеко не кожному. Саме тому для студентів Новопсковського професійного аграрного ліцею Новопсковським районним центром зайнятості проводяться заходи, які мають допомогти зорієнтуватися на ринку праці.

20 квітня у КЗ «Новопсковська центральна бібліотечна система» Новопсковської районної ради відбувся семінар на тему: «Правові гарантії працевлаштування молоді» зі студентами Новопсковського аграрного ліцею.

На початку заходу спеціаліст Новопсковського районного центру зайнятості проінформувала студентів щодо кадрового забезпечення підприємств і стан ринку праці району, додаткові гарантії зайнятості випускникам професійно-технічних закладів та ознайомила з послугами, які надає служба зайнятості. Учасників семінару також ознайомили з правами неповнолітніх у трудових правовідносинах, а саме: умови прийняття на роботу, обмеження щодо застосування праці неповнолітніх, пільги і гарантії, підстави та порядок звільнення з роботи.

Далі семінар продовжила бібліотекар 1-ї категорії відділу обслуговування Центральної районної бібліотеки. Вона представила відеоматеріал на тему: «Працевлаштування молоді», в якому висвітлювались основні аспекти діяльності Державної служби зайнятості в напрямку роботи з молоддю.

Наприкінці семінару спеціаліст центру зайнятості відповіла на численні запитання і роздала рекламні буклети та інформаційні матеріали.

У заході взяли участь  18 студентів аграрного ліцею, серед них 1 дитина сирота.

Інформаційно-консультаційна підтримка, яку студенти одержали на семінарі, дасть їм можливість правильно почати свою кар'єру й знайти гідне місце на ринку праці.