Щороку на початку березня з нагоди жіночого свята Новопсковський районний центр зайнятості проводить семінари для жінок, метою яких є допомога в саморозвитку, самореалізації жінок як особистості, підвищення їх мотивації до працевлаштування. Цього року 5 березня в рамках діяльності Хаб-центру для сільських мешканців «Від ідеї до успіху» спеціалісти центру зайнятості організували інтерактивний мотиваційно-пізнавальний захід "Я -жінка: впевнена і щаслива!" на який були запрошені представниці прекрасної половини людства.

На початку зустрічі з теплими словами привітання до учасників звернулася чарівна жінка, директор Новопсковського РЦЗ Наталія Хворостян, побажавши наснаги, впевненості в собі, професіоналізму та успіху. В своїх словах вона наголосила, що вимоги часу диктують свої умови для Жінки – ми повинні бути не тільки красиві, а й сильні та успішні і брати на себе відповідальність за свої рішення, ризикувати, робити нові кроки, будувати свій особистий шлях.

Далі до розмови про жіночу вдачу та впевненість долучилися запрошені гості. Своєю історією успіху, своїми думками з присутніми поділилася страховий експерт з охорони праці Старобільського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування Ольга Сорокіна, зосередивши увагу жінок, на пошуку відповіді на питання «Що робити?», яке так часто задає нам життя. «В кожній ситуації можна знайти користь і переформувати свою свідомість на позитив», - такий основний посил пані Ольги. Емоційно та натхненно до жінок звернулася юрисконсульт Новопсковського РЦЗ, секретар президії районної ради жінок Альона Сап’ян. На власному прикладі вона довела, як важлива для жінки самореалізація в будь-якій сфері життя: головне бути в постійному русі, бути відкритою до змін, любити ту справу, якою займаєшся. Учасники семінару мали змогу переглянути відеоісторії успіху відомих українських жінок, і у підсумку визначитися з поняттям «Впевнена та успішна жінка».

В другій половині семінару на учасниць чекала інтерактивна профорієнтаційна гра. Дві жіночі команди обирали на екрані завдання з різною ціновою категорією. Тематичний спектр був досить широкий, але так чи інакше пов’язаний з різними професіями, видами діяльності, процесом пошуку роботи. На ігровому полі були представлені 5 тем. «Техніка пошуку роботи»: питання пов’язані з процесом пошуку роботи, які обговорюються на семінарах і з якими зустрічається людина тоді, коли шукає роботу. «Речовий доказ»: на фото зображення предметів, якими користуються люди певних професій – потрібно назвати цей предмет і людину якої професії цим предметом користується. «Каламбур»: розставивши літери по місцях, потрібно утворити назву професії. «Фільм, фільм, фільм»: назвати професії кіногероїв. «Джокер»: завдання-сюрпризи – від складання колективного бізнес-плану до вирішення гумористичних завдань. Неординарна форма спілкування викликала жвавий інтерес у присутніх. Жваві обговорення, гумор, пошуки істини – саме в такій емоційнонасиченій атмосфері пройшла гра. І в підсумку виявилося не так важливо, яка команда набрала більше балів, важливіше - це користь від спілкування, позитивний настрій і мотивуючий меседж яким обмінялися всі присутні.

Загалом цей захід був пронизаний ідеєю самореалізації жінки, впевненості у власних силах, і мав за мету мотивувати жінок до переосмислення своєї життєвої позиції і сприяти активізації власних зусиль для вирішення питання своєї діяльності.