Вибір майбутньої професії - важливий крок, що потребує виваженості, розсудливості, всебічного вивчення своїх бажань та вмінь, врахування потреб ринку праці.

За даними міжнародних організацій в Україні близько половини молодих людей працює не за професією. І ці цифри говорять про те, що до визначення майбутнього фаху потрібно підходити дуже виважено і приділяти цьому достатню кількість уваги.

Як відомо, попит на ринку праці постійно змінюється. Це означає, що старшокласникам стає все важче аналізувати потреби суспільства, враховуючи власні професійні перспективи. Учні зіштовхуються з проблемою професійного самовизначення. Переважна більшість майбутніх випускників мають дуже слабке уявлення про те, на скільки залежить їх самореалізація у суспільстві від правильного вибору професії.

Тому Луганська обласна служба зайнятості запрошує школярів проходити профорієнтаційні тести, починаючи з 8 класу.

В центрах зайнятості області молоді люди мають змогу пройти цілий ряд профдіагностичних заходів для визначення своїх сильних сторін та професійних здібностей. Коли людина буде знати, який тип роботи їй підходить за темпераментом і професійними якостями, шанси обрати правильну спеціальність буде набагато легше. Консультації передбачають усестороннє врахування здібностей особистості до того чи іншого типу професій та надання конкретної поради. Комп’ютерна обробка даних є об’єктивною, а тому більш як на 90% співпадає з реальною картиною. До того ж, система надає перелік варіантів професій для обрання.  Окрім індивідуальних консультацій, для дітей проводяться групові заходи. Під час таких зустрічей спеціалісти служби зайнятості роз’яснюють учням важливість визначення професійного майбутнього, а також надають оперативну інформацію щодо стану ринку праці регіону та України в цілому, проводять екскурсії на підприємства. А для початкових класів профорієнтація проводиться в інтерактивній формі.