За ініціативою Станично-Луганського районного центру зайнятості 11 червня відбувся семінар на тему: «Порядок організації та фінансування громадських робіт у другому півріччі 2019 р.» з метою подальшого удосконалення співпраці центру зайнятості з роботодавцями щодо вирішення проблем кадрового забезпечення підприємств та популяризації послуг Державної служби зайнятості в контексті Закону України «Про зайнятість населення».

Працівники центру зайнятості розповіли про порядок організації оплачуваних громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, порядок їх фінансування згідно з вимогами нового Закону України «Про зайнятість населення», можливість їх проведення у 2019 році із залученням коштів на пропорційних умовах з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та місцевих бюджетів. Саме за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт. З іншого боку, громадські та інші роботи тимчасового характеру є засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально-економічному розвитку району, а також забезпечити трудову адаптацію безробітних і бути для них джерелом доходу у скрутний з матеріальної точки зору період.

На завершення, організатори заходу подякували присутнім за активну участь у семінарі, висловили впевненість у тому, що подібні зустрічі приносять користь та є ефективним стимулом до подальшої тісної співпраці та вагомих результатів спільних дій.

За результатами семінару було прийнято рішення щодо розширення переліку видів громадських робіт, а саме «надання послуг із супроводу, догляду, обслуговуванню, соціально-медичного патронажу осіб з інвалідністю або тимчасово непрацездатних та надання допомоги учасникам АТО та сім’ям загиблих учасників АТО», та збільшення видатків місцевих бюджетів на організацію та фінансування таких робіт у другому півріччі 2019р.