Налагодження ефективної взаємодії з Новопсковською ОТГ з метою наближення послуг служби зайнятості безпосередньо до людей сільської місцевості – є на сьогодні пріоритетним завданням Новопсковського районного центру зайнятості, які вирішуються шляхом спільних проектів та програм. Так, за ініціативи активістки громади Оксани Седюк у Новопсковському районному центрі зайнятості 27 та 28 березня 2018 року відбувся тренінг «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього». Такі тренінги проводяться в рамках Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», яку реалізує МБФ «Український жіночий фонд».
Питання фінансів в наш час, мабуть, хвилює кожну людину. Фінансова грамотність зачіпає велике коло різних фінансових тем, починаючи від щоденних навичок ведення власного фінансового обліку до довгострокового планування. Скільки разів кожен з нас переконував себе зробити конкретні дії і, врешті-решт, змінити ситуацію на краще – змінити роботу, започаткувати власну справу, підвищити кваліфікацію, оптимізувати витрати, збільшити доходи? Але як? Коли? А як же криза? Тренінг - одна з можливостей знайти відповідь, можливість поглянути на себе з боку очима інших людей, визначити свої слабкі сторони, навчитися приймати правильні рішень, пов'язаних з грошима і витратами.
Протягом двох днів експерти тренінгу Вікторія Ярова та Ольга Агафонова надавали інформаційну, консультативну допомогу представницям жіночої статі Новопсковщини щодо навичок прийняття обґрунтованих фінансових рішень в повсякденному житті. На тренінг були запрошені клієнтки Новопсковського РЦЗ та жінки, які опинились у скрутних життєвих обставинах, ВПО, громадянки передпенсійного віку, а також молодь, яка навчається в професійних закладах.
Старт тренінгової програми відбувся емоційно, інформативно, цікаво. Учасниці активно знайомилися, в першу чергу із самими собою - досліджували себе через самооцінку, намагалися зрозуміти і сформулювати свої потреби, бажання, цілі. Жінки прослухали міні-лекцію «Фінансова абетка»: огляд основних банківських та небанківських фінансових послуг (депозити, позики, банківські картки та рахунки, інвестиції страхування, сучасні фінансові послуги). Ознайомилися з презентацією «Абетка споживача. Захист прав споживача». Учасниці брали активну участь у дискусії та обговорили теми: «Власний бюджет. Управління щомісячними доходами та витратами», «Ознаки ризикових фінансових операцій», «Фінансове шахрайство». Цікаво було піддатися мозковому штурму та обговорити теми: «Шляхи збільшення доходів. Власні додаткові резерви», «Фінансова лінія життя». Усім припала до вподоби робота в мікро-групах, де жінки знаходили відповіді на запитання, вирішували ситуативні задачі. Програма занять також передбачала огляд системи пенсійного забезпечення та її рівнів. Окремим блоком було розглянуто можливості громадської активності на рівні громади.
Завершився тренінг загальним висновком його учасників про те, що знання і навички фінансової грамотності - необхідність для сучасної людини, а підвищення її рівня є важливим напрямком не тільки зміцнення лише особистого благополуччя, а й економічних можливостей цілої громади.