3 лютого 2020 року Станично-Луганським центром зайнятості був проведений семінар з питання організації громадських робіт на території сільських рад та об’єднаних громад. В семінарі приймали участь голови сільських та селищних рад району, керівники військово-цивільних адміністрацій.

Фахівці центру зайнятості поінформували присутніх про державні соціальні гарантії в період безробіття та підкреслили, що нинішня ситуація на ринку праці вимагає від нас активних дій, спрямованих на забезпечення продуктивної зайнятості населення, зокрема і організація оплачуваних громадських робіт. Участь у них мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу і є джерелом додаткового прибутку та засобом переходу до постійного працевлаштування.

Щороку десятки безробітних знаходять собі постійну роботу після того, як працювали на громадських роботах. Отже, громадські роботи стають своєрідним випробувальним терміном, поштовхом до пошуку постійного місця роботи. На осіб, зайнятих на громадських роботах, поширюються соціальні гарантії, включаючи право на пенсійне забезпечення. Період участі у таких роботах зараховується до трудового стажу.

Голови сільських рад висловили свої думки щодо організації громадських робіт у поточному році, внесли пропозиції щодо фінансування  громадських робіт, та наголосили на важливості їх проведення.