З 12 по 23 березня з ініціативи Луганської обласної служби зайнятості у Троїцькому районі проходитиме Марафон робітничих професій. Цей профорієнтаційний захід служба зайнятості організовує вже декілька років поспіль спільно з відділом освіти та роботодавцями задля того, аби привернути увагу учнів до актуальних робітничих професій, підвищити мотивацію молоді до працевлаштування на вітчизняних підприємствах. Упродовж десяти днів школярі зможуть глибше пізнати світ професій, ознайомитися зі специфікою роботи таких працівників як пекар, слюсар, електрогазозварник, грануляторник, пресувальник, апаратник сушіння, токар, водій, тракторист та ін. Також будуть презентуватися освітні послуги центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, зокрема Луганського ЦПТО.  

Розпочалася хода Марафону з відвідування Троїцьким районним центром зайнятості Арапівської ЗОШ I – III ст. До участі у профорієнтаційному заході залучені учні 5-9 класів. На важливе запитання в житті кожної молодої особи: «Яку професію обрати?», «Ким бути?», «Як правильно зробити свій вибір серед розмаїття професій, щоб у майбутньому вона приносила не лише матеріальне, але й моральне задоволення?», на всі ці та інші запитання відповідь допомагали шукати фахівці центру зайнятості.

Вирішуючи, яка професія цікавить найбільше, потрібно намагатися враховувати не лише думку своїх батьків, друзів і знайомих, а в першу чергу те, що подобається саме тобі. Подумати, чи цікаво буде займатися цією справою день за днем, протягом можливо, не одного року, докладаючи максимум зусиль і старань? Адже зараз, щоб добитися в житті успіху, потрібно бути кращим в будь-якій з вибраних тобою спеціальностей. Не існує професій престижних і непрестижних. Престижною професію роблять люди, які досконало нею володіють. Кожна професія, якщо до неї підходити з любов’ю і знанням справи, таїть у собі невичерпні можливості для творчості. Також потрібно чітко визначитись: чого саме очікуєш від майбутньої професії. Для цього необхідно врівноважити свої професійні та особисті прагнення, а також реальні потреби на ринку праці і свої запити щодо професійної самореалізації. 

Профорієнтаційний урок пройшов в дружній та довірливій атмосфері. Учням проведено презентацію професій електрогазозварник, водій, тракторист, слюсар, маляр, муляр та ін.

На закінчення заходу всі присутні школярі отримали буклети Державної служби зайнятості та побажання вірно обрати професію, щоб отримувати задоволення від роботи та приносити користь людям своєю працею.